Prawnicy z Baker & McKenzie zajmowali się m.in. badaniem prawnym due diligence przejmowanej spółki, a także przygotowali dokumentację transakcyjną oraz wspierali klienta w jej negocjowaniu. Zamknięcie transakcji wymagało uzyskania zgód organów ds. ochrony konkurencji w Polsce, Niemczech i Austrii. Prawnicy z biur Baker & McKenzie w Warszawie, Berlinie i Wiedniu przyczynili się do zamknięcia wszystkich postępowań antymonopolowych bez konieczności wszczynania tzw. drugiej fazy (czyli bez znaczącego wydłużenia procesu).

– Dzięki tej transakcji Baker & McKenzie umocnił swoją pozycję jako doradca prawny w sektorze FMCG. Była to skomplikowana operacja wymagająca wykorzystania wiedzy z zakresu prawa konkurencji w kilku krajach oraz odpowiedniego przygotowania procesu przejęcia. Dodatkowym wyzwaniem, któremu udało się sprostać był napięty terminarz – mówi Tomasz Krzyżowski, wspólnik w Baker & McKenzie.

Liderem zespołu wspierającego Lisner był Tomasz Krzyżowski, przy transakcji pracowali także counsel Mikołaj Piaskowski (odpowiedzialny za część prawa konkurencji) oraz adwokat Radzym Wójcik (odpowiedzialny za część transakcyjną).

Lisner należy do międzynarodowej grupy kapitałowej Unternehmensgruppe Theo Müller S.e.c.s. kontrolowanej przez niemieckiego biznesmana Theobalda Müllera. UTM zajmuje się produkcją przetworów mlecznych oraz produktów gotowych do spożycia. W Polsce grupa znana jest głównie poprzez markę Lisner, producenta przetworzonych produktów rybnych, choć jest obecna także na rynku produktów mlecznych (mleko, jogurty). Z kolei Nordfish specjalizuje się w sektorze przetwórstwa rybnego, a swoje produkty z sukcesem sprzedaje zarówno na rynku lokalnym, jak i licznych rynkach zagranicznych. Firma powstała w 1994 r. Siedzibą spółki jest Charzyno k. Kołobrzegu, gdzie mieści się także zakład produkcyjny. Firma produkuje przetwory rybne pod marką Polarica oraz pod markami własnymi sieci handlowych.