[b]W Departamencie Bankowości i Finansów Międzynarodowych kancelarii CMS Cameron McKenna nastąpiły zmiany personalne.[/b]
[b]Dominika Uberman[/b], dotychczas partner w departamencie, otrzymała nominację na stanowisko szefa departamentu bankowości i finansów międzynarodowych. Mecenas Uberman odpowiada także za zagadnienia związane z finansowaniem projektów (project finance) sektora energetycznego, infrastrukturalnym oraz inwestycji w obszarze nieruchomości.
Adwokat Dominika Uberman prowadzi w kancelarii doradztwo na rzecz kluczowych klientów, w zakresie zagadnień bankowych, finansowania inwestycji oraz transakcji w znaczących gałęziach gospodarki. Mecenas Uberman jest wielokrotnie wskazywana w międzynarodowych rankingach firm prawniczych (m.in. Chambers Global, Chambers Europe), jako ekspert w dziedzinie project finance. Już w 2008 roku doceniono jej wkład w realizację projektu „Program 10+” dla Grupy Lotos (model finansowania modernizacji rafinerii ropy naftowej), który został uznany przez Project Finance International za „Europejską Transakcję Roku w Sektorze Naftowym” oraz otrzymał nagrodę „Europejskiej Transakcji Roku w Sektorze Petrochemicznym” przyznaną przez prestiżowe pismo Project Finance Magazine. Wskazano również dotyczą projektów związanych z refinansowaniem inwestycji. Pierwszy o wartości 205 milionów Euro dla Globe Trade Centre, jak również uzyskanie refinansowania udzielonego Warszawskiemu Centrum Finansowemu Sp. z o.o. oraz CA Betriebsobjekte Polska Sp. z o.o. Obecnie mecenas Uberman jest zaangażowana w projekty finansowania czterech bloków energetycznych dla szerokiego spektrum wytwórców energii elektrycznej. Doradza także przy kluczowych procesach prywatyzacyjnych spółek z sektora energetycznego. W kancelarii CMS Cameron McKenna pracuje od ponad pięciu lat.
[b]
Małgorzata Chruściak[/b], partner w departamencie, została nominowana na szefa praktyki bankowej, w zakresie zagadnień regulacyjnych, upadłościowych oraz projektów restrukturyzacyjnych. Adwokat Małgorzata Chruściak specjalizuje się w prawie gospodarczym, ze szczególnym uwzględnieniem prawa bankowego. Posiada doświadczenie w zakresie zakładania banków w Polsce oraz nabywania akcji polskich banków oraz innych instytucji finansowych przez inwestorów zagranicznych, w tym w wyniku łączenia międzynarodowych instytucji finansowych. Jej ostatnie doświadczenie w tym obszarze obejmują, między innymi: doradztwo na rzecz GE, w tym uzyskanie zgód KNF w związku z nabyciem Banku BPH, jak również połączeniem BPH i GE Money Banku. Ponadto doradztwo w procesie łączenia transgranicznego (pierwsza tego typu transakcja na polskim rynku bankowym) Sygma Banque i Cetelem Banku. Doradza klientom w związku ze sporządzeniem standardowej dokumentacji prawnej oraz jej weryfikacji i dostosowania do nowych wymogów regulacyjnych, w tym także w obszarze bankowości konsumenckiej. Posiada także szerokie doświadczenie w zakresie doradztwa prawnego przy transakcjach restrukturyzacyjnych (w tym związanych z ryzykiem upadłości). W międzynarodowym rankingu Legal 500 w 2010 roku została doceniona za „doradztwo prawne na znakomitym poziomie, w pełni dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów”.