Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 16.06.2020 13:44 Publikacja: 16.06.2020 13:35
Foto: pansa.pl
To także pierwsza z inwestycji PAŻP w infrastrukturę na potrzeby Centralnego Portu Komunikacyjnego. Jej koszt wyniósł 91,5 mln złotych. Dzięki zastosowaniu cyfrowych środków transmisji obrazu i dźwięku z wieży zdalnej będzie można nadzorować ruch lotniczy oddalony nawet o kilkaset kilometrów.
Ośrodek Kontroli Ruchu Lotniczego w Poznaniu to trzypoziomowy kompleks zbudowany w miejscu starej wieży radarowej. Umowa na realizację inwestycji w czasie 25 miesięcy została zawarta z Hochtief Polska w maju 2018 roku. Zlecenie objęło zaprojektowanie i budowę nowego OKRL z infrastrukturą techniczną, rozbiórkę istniejących obiektów, adaptację i modernizację wieży o wysokości 24 metrów, budowę drogi dojazdowej i parkingu. W kompleksie o powierzchni niemal 10 tys. m. kw. znajdują się m.in. dwie sale o powierzchni 1280 mkw każda, dwie bliźniacze serwerownie, a także zaplecze socjalne przygotowane dla zespołów kontrolerów, techników i programistów. Obiekt wyposażony jest w dwa niezależne zasilenia z sieci elektroenergetycznej i dwa agregaty prądotwórcze o mocy 1,5 MW każdy, które mogłyby zaopatrzyć w prąd średniej wielkości miasto. W kompleksie znajduje się również centrum gaszenia gazem specjalistycznego sprzętu kontrolerskiego.
Proste korytarze lotnicze, które pomogły zbudować w krajach Zatoki wygodne centra przesiadkowe, to już przeszłoś...
Airbus zdominował Paris Air Show. Ale i Embraer może być zadowolony. Boeinga jakby w stolicy Francji nie było. T...
Organizacje reprezentujące wykonawców i producentów w sektorze kolejowym domagają się pilnej zmiany obecnego mod...
Indyjski regulator rynku lotniczego w ostatni weekend zalecił poddanie przeglądom wszystkich Boeingów B787, któr...
VELUX Polska, obchodząca w tym roku 35-lecie obecności na rynku jest jedną z tych firm, które współtworzyły polską branżę budowlaną. Od podstaw budowała kategorię użytkowych poddaszy, inwestując w przemysł, rozwijając lokalnych dostawców i kształtując standardy zrównoważonego rozwoju.
Sąd Arbitrażowy w Moskwie zdecydował o nacjonalizacji moskiewskiego lotniska Domodiedowo. Jest to wyrok ostatecz...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas