Danuta Walewska

Danuta Walewska

Komentator Dział Ekonomiczny

Absolwentka Wydziału Psychologicznego Uniwersytetu Warszawskiego

Obłożony sankcjami rosyjski Alfa Bank kwitnie. Wielkie ryzyko dla Chińczyków

Największy prywatny bank w Rosji, Alfa Bank, właśnie uruchomił chińską stronę internetową i zaprasza tamtejsze firmy do współpracy. Obiecuje im wsparcie w rozwoju.

Podróże lotnicze bez alkoholu? Temat wraca po 3 latach

Rosnąca liczba niesfornych pasażerów przywróciła dyskusję o tym, czy w samolotach powinien być podawany alkohol. Bo wiadomo, że na pokładzie samolotu jego efekty są szybko odczuwalne. Okazuje się nawet, że mogą zagrozić życiu.

Boeing i Airbus mogły korzystać z nielegalnych dostaw tytanu

Tytan kupowany przez Airbusa i Boeinga miał podrobione dokumenty. Regulatorzy ruchu lotniczego mówią: sprawdzam.

Lego i Nike można nadal kupić w Rosji. Chciwość nie ma granic

Większość szanujących się marek zachodnich wycofało się z Rosji po inwazji tego kraju na Ukrainę. Mimo to w sklepach nadal można kupić towary znanych producentów. Jak to możliwe?

Przeprowadzka CPK. Na razie administracyjna

Działalność Grupy PKP, lotnictwo oraz budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego i Kolei Dużych Prędkości przeszły pod nadzór Ministerstwa Infrastruktury – informuje PAP.

Sąsiedzi lotniska Heathrow protestują. Niektórzy kilkadziesiąt razy dziennie

Londyńskie lotnisko Heathrow jest największe w Europie. Jego sąsiedztwo jest uciążliwe, hałas przytłacza, więc okoliczni mieszkańcy protestują.

Czym lata Władimir Putin? Rosjanie zaklinają rzeczywistość

Rosjanie mają coraz większe kłopoty z utrzymaniem floty samolotów. Brakuje części zamiennych i pieniędzy na ubezpieczenie zachodnich maszyn. A fabryki rosyjskie nie nadążają za popytem krajowych przewoźników.

Intel kasuje gigantyczną inwestycję. Co z opóźnioną budową fabryki w Polsce?

Amerykański gigant IT wstrzymał wartą 15 mld dol. rozbudowę fabryki półprzewodników w Izraelu. Firma przekonuje, że decyzja nie ma związku z wojną z Hamasem.

Johan Pelissier, prezes Airbusa na Europę: Dla nas Polska to kraj strategiczny

W Polsce zatrudniamy ponad 800 osób. Każdy nasz samolot zawiera komponenty z Polski, która jest jednym z naszych głównych dostawców. W planach mamy dalszy rozwój tej współpracy – mówi Johan Pelissier, prezes Airbusa na Europę.

Będą strajki na lotniskach, loty do Norwegii zagrożone

Pracownicy największych norweskich lotnisk zapowiedzieli akcję strajkową, która zacznie się w środę, 12 czerwca w południe. Ich protest ma trwać do najbliższej niedzieli włącznie.