Danuta Walewska

Danuta Walewska

Absolwentka Wydz. Psychologicznego Uniwersytetu Warszawskiego

Nick Boyle, prezes Lightsource bp: To nie energia odnawialna winduje ceny

Lightsource bp, największy europejski producent energii słonecznej, zdecydował się na inwestycję w Polsce. Farmy fotowoltaiczne powstaną w trzech województwach: zachodnio-pomorskim, lubuskim i dolnośląskim, a Lightsource bp zainwestuje w nie pół miliarda euro.

BP rozrusza polski rynek fotowoltaiki za pół miliarda euro

Lightsource BP, największy europejski gracz na rynku energii fotowoltaicznej, zadeklarował zainwestowanie w Polsce 500 mln euro. Docelowo mają powstać farmy słoneczne o mocy 2 GW.

Lufthansa dalej tnie serwis na pokładzie. Koniec z alkoholem

Pasażerowie klasy ekonomicznej i eko-premium na rejsach długodystansowych nie zostaną już poczęstowani bezpłatnym alkoholem.

KLM , Condor i izraelski El Al ukarane w Chinach

Chiński regulator rynku lotniczego CAAC nakazał pięciu liniom lotniczym — trzem europejskim i dwóm chińskim zawieszenie rejsów.

USA otwierają granice, ale nie dla wszystkich. Australia podobnie

Od 8 listopada obywatele z krajów należących do Strefy Schengen i Wielkiej Brytanii będą mogli przylecieć do Stanów Zjednoczonych. Powoli otwiera się także Australia.

Pierwszy wyrok w sprawie B 737 MAX. Dyrektor z Boeinga oskarżony

Amerykański sąd federalny oskarżył byłego dyrektora Boeinga o oszustwo. Sędzia uznał, że oszukał on Federalną Administrację Lotnictwa, gdy po raz pierwszy certyfikowała odrzutowiec 737 MAX.

Wystartowały ITA. Alitalia uziemiona na zawsze

Nie jest to dobry czas na start nowej linii lotniczej. Bo rynek jest niesłychanie trudny. We Włoszech wystartowała ITA, następca Alitalii, która na dobre zostaje na ziemi.

Zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie. Sponsorzy mają wątpliwości

Po 21 latach oczekiwania Chińczycy wreszcie przygotowują się do zimowych igrzysk olimpijskich. Zaplanowane są na 4-20 lutego 2022.

Wizz Air najgorsze ma za sobą i rozgląda się za przejęciami

Na razie nie udało się z easyJetem, ale prezes Wizz Aira, Jozsef Varadi nie ukrywa, że intensywnie rozgląda się na rynku za przejęciem jakiegoś przewoźnika, którego biznes ucierpiał w pandemii.

Azja wreszcie otwiera granice i zaprasza turystów

Zaczęło się od Singapuru w ostatnią niedzielę. Potem, w poniedziałek otwarcie granic zapowiedział premier Tajlandii. We wtorek na otwarcie granic zdecydowała się Malezja. To samo zapowiedziały Australia i Nowa Zelandia.