Danuta Walewska

Danuta Walewska

Komentator Dział Ekonomiczny

Absolwentka Wydziału Psychologicznego Uniwersytetu Warszawskiego

Tomasz Szymczak, prezes lotniska Warszawa-Modlin: Modlin nie dał się zagłodzić

To ma być lotnisko dla linii niskokosztowych i czarterowych. Port będzie skromny, ale solidny. Normalny biznes z szacunkiem dla pieniędzy – mówi Tomasz Szymczak, prezes lotniska Warszawa-Modlin.

Szef Enter Air: Ratowanie konkurencji przed bankructwem? To nie nasza bajka

Dzisiaj nie mielibyśmy problemu z przejęciem jakiegoś przewoźnika, ale w biznesie prywatnym szuka się czegoś, co można kupić tanio, a warte jest dużo – mówi Grzegorz Polaniecki, dyrektor generalny Enter Air.

Ruszają inwestycje na lotnisku w Modlinie. "Bez gigantomanii i wstawania z kolan"

Rada nadzorcza modlińskiego lotniska nie blokuje już inwestycji. Jest konkretny kalendarz i pomysły na finansowanie. Nie będzie to projekt rozdęty ambicjonalnie.

Carla Wentzel, prezeska VW Group Polska: Zalet elektromobilności jest bardzo wiele

Nie zamierzamy brać udziału w pogoni za udziałem w rynku, to nie jest naszym priorytetem – podkreśla Carla Wentzel, prezeska Volkswagen Group Polska.

LOT powiększa flotę. W planach wielka liczba samolotów regionalnych

Flota LOT-u jeszcze tego lata powiększy się o kolejne trzy maszyny. Ich wybór nie jest zaskakujący - może wskazywać, w którym kierunku pójdzie rozwój floty polskiej linii.

Spór o CPK rozkręca się. Czy projekt został zablokowany?

Rząd nie zrezygnował z planów budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK). W najnowszym, czyli – jego zdaniem – realnym harmonogramie termin otwarcia lotniska to 2032 r. Być może nastąpi to nawet później – w 2035 r.

Majówka, wakacje to czas złodziejskich żniw. Jak się nie dać okraść

Kieszonkowcy i oszuści już czekają na urlopowiczów. Co zrobić, aby zmniejszyć szanse ich sukcesów?

Lotniczy dress code. Jak się ubrać na podróż samolotem

Czy można nie zostać wpuszczonym na pokład samolotu z powodu nieodpowiedniego ubrania? Można. W USA to nic nadzwyczajnego. W Europie także zdarza się to coraz częściej.

Rosyjscy hakerzy znów w akcji. Finnair wstrzymuje loty

Fińska linia lotnicza Finnair odwołała na ponad miesiąc loty na estońskie lotnisko. Powód? Zakłócanie przez Rosjan sygnały GPS, co może doprowadzić do tragedii.

Polskie firmy apelują do Donalda Tuska: nie porzucajcie projektu CPK

Pomysł zbudowania Centralnego Portu Komunikacyjnego jest trafiony - uważają polskie firmy, które odniosły sukcesy na rynkach globalnych. Napisały w tej sprawie list do Donalda Tuska, przekonując go do tego projektu.