Danuta Walewska

Danuta Walewska

Absolwentka Wydziału Psychologicznego Uniwersytetu Warszawskiego

Węgrzy chcą odkupić lotnisko w Budapeszcie. Ale nie mają pieniędzy

— Rząd węgierski poszukuje przyjaznego inwestora, który byłby w stanie odkupić lotnisko w Budapeszcie od obecnych właścicieli — poinformował minister rozwoju gospodarczego, Marton Nagy.

Sukces USA. Chińskie linie ograniczają przeloty nad Rosją

Amerykańskie linie lotnicze mogą mówić o sukcesie. Ich chińska konkurencja w rejsach do USA w większości rejsów będzie omijać Rosję. To był warunek wznowienia na pełną skalę połączeń między oboma krajami.

Linie lotnicze zbierają rezerwacje na lot elektrykiem. Odbędzie się w 2028 r.

Od 2 czerwca Scandinavian Airlines, czyli SAS otwierają rezerwacje na pierwszy rejs samolotem z napędem elektrycznym. Na razie jest to oferta dla podróżujących z trzech krajów skandynawskich — Szwecji, Danii oraz Norwegii.

Ukraińcy chcą więcej połączeń kolejowych z Polską. Testują swoje nowe wagony

Dla Ukraińców transport kolejowy jest w tej chwili najwygodniejszy i najbardziej bezpieczny. A najwięcej kolejowych połączeń mają z Polską. Chcieliby jednak ich liczbę zwiększyć - pisze agencja Interfax.

Rosja ma pomysł, jak obejść polski zakaz przejazdu rosyjskich ciężarówek

Obowiązujący od 1 czerwca zakaz przejazdu rosyjskich i białoruskich ciężarówek nie wpłynie na czas dostawy towarów na nasze terytorium - zapewnia rosyjskie Ministerstwo Transportu.

900 mln dolarów z MFW dla Ukrainy. Fundusz zmienia zasady pożyczkowe

Ukraina osiągnęła wstępne porozumienie z Międzynarodowym Funduszem Walutowym w sprawie wypłaty pomocy w ramach nowego programu pożyczkowego .

Długi czerwcowy weekend: wyjeżdżamy, ale na krócej i bliżej domu

Przed nami kolejny długi weekend: wystarczy jeden dzień urlopu i mamy cztery dni wolnego. Mimo drożyzny, więcej osób, niż rok temu chce ten czas spędzić poza domem.

Na Ukrainie wzrosła oficjalna liczba milionerów. Bo zaczęli płacić podatki

Liczba mieszkańców Ukrainy, których dochody przekraczają 1 mln hrywien (27 tys. dolarów), wzrosła w ubiegłym roku. Poinformował o tym Danił Getmancew, szef komisji ds. finansów, polityki podatkowej i celnej Rady Najwyższej Ukrainy.

Haker protestuje, bo unieważniono jego transakcję

Posiadacz karty debetowej globalnego banku zorientował się, że ktoś włamał się na jego konto, bo pojawiła się transakcja, której nie autoryzował. Natychmiast zablokował kartę.

Iberia najbardziej punktualna na świecie. LOT wygrywa w Europie

LOT przez kolejny miesiąc utrzymał się w czołówce najpunktualniejszych przewoźników w Europie — wynika z kwietniowej analizy firmy Cirium, która bada globalne rozkłady linii lotniczych. Na świecie wygrywa hiszpańska Iberia.