Danuta Walewska

Danuta Walewska

Absolwentka Wydz. Psychologicznego Uniwersytetu Warszawskiego

Toyota zamyka fabrykę w Rosji. Robi to w swoim stylu

Brak komponentów do produkcji samochodów jest powodem, dla którego japońska Toyota ogłosiła zamknięcie zakładu w St Petersburgu.

W doradztwie internetowym już jesteśmy liderem

Coraz więcej polskich firm małych i średnich odkrywa, że silnym wsparciem dla ich biznesu jest rozszerzenie działalności w sieci. Ale do tego są niezbędne konkretne narzędzia – mówi prof. dr Michał Wrzesiński, prezes Grupy WeNet SA.

Szwedzkie biuro podróży Detur bankrutuje. Turyści drugi raz płacą za hotele

Jedno z największych biur podróży operujących na rynku skandynawskim — szwedzki Detur z dnia na dzień zawiesił działalność przynajmniej do końca roku.

Piloci Aerofłotu polecą na wojnę

Rosyjska mobilizacja uderzyła w branżę lotniczą. Jak podaje rosyjski dziennik „Kommersant” wśród 300 tysięcy obywateli , którzy dostali wezwanie do wojska są piloci 5. linii lotniczych, w tym z Grupy Aerofłotu.

Podatek lotniczy na Węgrzech. Bruksela po stronie Ryanaira

Obciążanie pasażerów dodatkowymi kosztami wynikającymi z przepisów państwowych nie jest niezgodne z prawem - stwierdziła Komisja Europejska. Linie lotnicze mają prawo doliczać do biletów narzucane im przez państwa opłaty, na przykład nowe podatki — uznała KE.

Porsche idzie na giełdę. Liczy na wycenę debiutu na 70-75 mld euro

Rada nadzorcza Grupy Volkswagena postanowiła, ze debiut Porsche na giełdzie we Frankfurcie nastąpi 29 września. Ustaliła też widełki ceny emisyjnej akcji na 76,50-82,50 euro.

Aerofłot chce udowodnić, że Rosja jest lotniczą potęgą

Rosyjski Aerofłot nie miał innego wyjścia, jak uzupełniać flotę o maszyny rodzimej produkcji. Bo nawet kanibalizacja Airbusów i Boeingów nie zagwarantuje ciągłości „dostaw” części zamiennych.

Władimir Putin grozi firmom, które wycofały się z Rosji

Tych ponad 1200 firm zachodnich, które wycofały się z rynku rosyjskiego będzie chciało do nas wrócić. Tymczasem nie będzie już dla nich miejsca. Zajmą je nasze przedsiębiorstwa - zapowiedział prezydent Rosji podczas wystąpienia w Wielkim Nowgorodzie.

Rosjanie mocniej pokochali Białoruś. Nowy kierunek turystyki

Kolejne zachodnie marki zamykają działalność w Rosji. Łącznie jest ich już ponad 1,2 tys. Turcy niespodziewanie odmawiają akceptacji transakcji wykonywanych rosyjskim Mirem. Ale Rosjanie i tak mają dostęp do zachodnich towarów.

Lufthansa kolejny raz zmienia zasady w programie lojalnościowym Miles & More

Niemiecka Lufthansa, która wprowadziła w życie program Miles& More dla najczęściej latających pasażerów, po raz kolejny zmieni zasady dla jego uczestników. Jest to najpopularniejszy program lotniczy w Polsce, a jego uczestnikiem jest LOT.