Danuta Walewska

Danuta Walewska

Absolwentka Wydz. Psychologicznego Uniwersytetu Warszawskiego

Ile zapłacimy za wakacje 2022. Jak ocenić cenę, gdzie tanie wczasy

Trwa wyjazdowy niż, który w Polsce zaczyna się po majówce. Do połowy czerwca letnie wakacje kosztują najmniej.

Skutki sankcji dotkną i producentów, i konsumentów nawozów

Czy Unię Europejską będzie stać na rezygnację z dostaw nawozów sztucznych z Rosji, które zaspokajały 30 proc. zapotrzebowania rolników produkujących pasze?

To nie będą normalne wakacje. Urlop nie będzie tani

To nie będą normalne wakacje. Linie lotnicze podnoszą się z zapaści, mamy inflację, drożeje paliwo, złoty jest dość słaby, no i jeszcze napaść Rosji na Ukrainę.

Rosyjska specjalistka od wojennej gospodarki. Czy i teraz jej się uda?

Prawie dwadzieścia lat stoi na czele rosyjskiego banku centralnego. Była podziwiana na świecie. A teraz Władimir Putin nie chciał dać jej odejść. Elwira Nabiullina po raz drugi stara się przeprowadzić rosyjską gospodarkę przez działania wojenne.

100 mld euro na wsparcie niemieckiej zbrojeniówki

Dlaczego Niemcy tak ospale pomagają Ukraińcom walczącym z Rosjanami? Niechęć do bezpośredniego angażowania się w konflikty zbrojne nie jest jedynym powodem. I wcale nie najważniejszym.

Kradzieże i awantury na lotnisku w Dublinie

Władze dublińskiego lotniska zanotowały w ostatnich dniach nasilenie przypadków okradania pasażerów i awantur wszczynanych przez personel naziemny, zwłaszcza funkcjonariuszy z kontroli bezpieczeństwa.

Rosyjskie lotnictwo uziemione, a piloci masowo opuszczają kraj

Połowa pilotów i co trzeci pracownik pokładowy w rosyjskich liniach lotniczych został zwolniony z pracy, bo kolejni przewoźnicy zostawiają flotę na ziemi. Jak wynika z informacji rosyjskiego Ministerstwa Transportu przynajmniej 70 pilotów co miesiąc opuszcza kraj w poszukiwaniu zatrudnienia.

Aeroflot znów lata zagranicę. Na razie Turcja, mają być i Malediwy

W ostatni piątek, 6 maja Aeroflot wykonał powrotny rejs na trasie Moskwa – Antalia i szykuje się do kolejnych lotów. Wcześniej rosyjski przewoźnik zapowiadał, że od 9 maja wznowi loty na Malediwy.

Tłok na niebie, gęsto w korytarzach, ataki hakerskie. Latanie stało się mniej bezpieczne

Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) ostrzega, że wielki konflikt zbrojny, jaki wybuchł na wschodzie kontynentu stanowi poważne zagrożenie dla lotów pasażerskich.

TUI: nasze wakacje podrożeją

Bardzo wysokie ceny paliwa lotniczego i jego spadająca dostępność powodują, że linie lotnicze coraz więcej na nie wydają. Niemieckie biuro podróży,TUI stawia sprawę jasno: trzeba będzie dopłacić. I to niemało.