Danuta Walewska

Danuta Walewska

Absolwentka Wydziału Psychologicznego Uniwersytetu Warszawskiego

Roślinne mięso to korzystnie zainwestowane pieniądze

Z raportu Boston Consulting Group wynika, że największą redukcję gazów cieplarnianych w stosunku do wydanych środków zapewnia przejście na roślinne zamienniki mięsa.

Jak leczą finansowego kaca po świątecznych szaleństwach w USA

Przyszedł styczeń i musimy ostro wziąć się za spłacanie grudniowych szaleństw. Te które były bezcenne z pewnością poprawiają humor. Te, które miały cenę, niestety wiszą nad naszymi budżetami.

Ford zaprasza Chińczyków do Niemiec. Wielkie przetasowanie w Europie

Ford pozbywa się fabryki w niemieckim Saarlouis. Jednym z potencjalnych nowych inwestorów jest chiński BYD - informuje „Wall Street Journal”.

Ryanair potwierdza: Wracamy na Lotnisko Chopina. Na początek pięć kierunków

Tani przewoźnik z Irlandii, Ryanair, ogłosił dzisiaj listę pięciu tras, które uruchomi wiosną z Lotniska Chopina w Warszawie. Są to trzy kierunki wakacyjne, jak Alicante, Majorka i Pafos, oraz dwie stolice europejskie – Bruksela (Charleroi) i Wiedeń.

Irlandczycy sprzedali Boeingi Rosjanom. Bruksela mówi: sprawdzam

Kiedy pod koniec 2022 roku pojawiła się informacja, że Aerofłot. odkupił 10 boeingów od irlandzkiej firmy leasingowej, na rynku przyjęto ją jako krok do normalizacji stosunków narodowego rosyjskiego przewoźnika ze światowym rynkiem lotniczym.

W środę do Berlina tylko autem bądź koleją. Wielki strajk na lotnisku

Przez całą środę 25 stycznia Berlin Brandenburg, czyli lotnisko obsługujące stolicę Niemiec, będzie wyłączone z operacji.

Coraz bliżej zakazu importu rosyjskiej ropy. Kto zyska, kto straci

Za niespełna dwa tygodnie, czyli od 5 lutego Unia Europejska przyłączy się do Wielkiej Brytanii i USA i zakaże importu rosyjskiej ropy i innych produktów ropopochodnych. To ma utrudnić sytuację rosyjskiego budżetu, którego lwią część stanowią wydatki na wojnę.

Zachodnie firmy w Rosji. Exodus to wielka przesada

Według badania szwajcarskich analityków Uniwersytetu w St. Gallen i instytutu IMD w Lozannie, tylko niewielka liczba zachodnich firm opuściła Rosję po inwazji tego kraju na Ukrainę — pisze AFP.

Nowy kłopot Lufthansy. Nago na pokładzie?

Personel latający Lufthansy narzeka. Nie na warunki pracy, ale na to, że członkowie załóg zmuszeni są często pracować w zniszczonych, a nawet podartych mundurach.

Polska walczyła o tę inwestycję. Węgrzy jej nie chcą

Miała być wielka feta i wymiana uprzejmości. Wyszła z tego antyrządowa demonstracja. Mieszkańcy Debreczyna nie chcą inwestycji chińskiego producenta baterii Contemporary Amperex Technology Co. Ltd.(CATL) wspieranej przez Mercedes-Benz Group AG.