Danuta Walewska

Danuta Walewska

Absolwentka Wydz. Psychologicznego Uniwersytetu Warszawskiego

Nowy pomysł Władimira Putina. Euroazjatyckie Centrum Eksportowe to nowe RWPG?

Prezydent Rosji Władimir Putin ma nowy pomysł na ratowanie gospodarki obłożonej sankcjami. Miałoby powstać Euroazjatyckie Centrum Eksportowe, który wspierałoby wymianę handlową między Rosją, „przyjaznymi” krajami byłego ZSRR oraz Azją.

Gdzie w te wakacje rzadziej usłyszymy język rosyjski

W tym roku na wakacje wyjedzie co najwyżej 10 proc. Rosjan, z tych którzy zazwyczaj spędzali urlop zagranicą. To, dlatego znacznie rzadziej niż w poprzednich latach usłyszymy podczas urlopu język rosyjski.

Europejskie linie lotnicze liczą na udany sezon wakacyjny

Przewoźnicy intensywnie szukają klientów. Promocja goni promocję, pojawiają się nowe kierunki, wraca egzotyka i walka o pasażerów przesiadkowych. Ale nie ma co liczyć, że polecimy bardzo tanio.

Viktor Orban zabierze zyski firmom. To zrównoważy brak pieniędzy z UE

Premier Węgier, Viktor Orban znalazł sposób na dofinansowanie budżetu mocno osłabionego kampanią wyborczą, która zapewniła mu kolejną kadencję. Środki odbierze firmom, które działają w jego kraju.

Rosjanie chcą obsługiwać zadłużenie w rublach. A rubel się wzmacnia

Rosjanie za wszelką cenę chcą uniknąć niewypłacalności. Po tym, jak wygasła możliwość obsługiwania długu w dolarach, które mają zgromadzone na zagranicznych kontach, teraz chcą spłacać wierzycieli w rublach — informują TASS i Bloomberg.

Amerykanie uziemiają Dreamlinera Romana Abramowicza

Departament Stanu USA nałożył sankcje na Boeinga 787 należącego do rosyjskiego oligarchy, Romana Abramowicza. Serwisowanie, a nawet tankowanie tej maszyny będzie oznaczało pogwałcenie US Export Administration Regulations (EAR).

Ile zapłacimy za wakacje 2022. Jak ocenić cenę, gdzie tanie wczasy

Trwa wyjazdowy niż, który w Polsce zaczyna się po majówce. Do połowy czerwca letnie wakacje kosztują najmniej.

Skutki sankcji dotkną i producentów, i konsumentów nawozów

Czy Unię Europejską będzie stać na rezygnację z dostaw nawozów sztucznych z Rosji, które zaspokajały 30 proc. zapotrzebowania rolników produkujących pasze?

To nie będą normalne wakacje. Urlop nie będzie tani

To nie będą normalne wakacje. Linie lotnicze podnoszą się z zapaści, mamy inflację, drożeje paliwo, złoty jest dość słaby, no i jeszcze napaść Rosji na Ukrainę.

Rosyjska specjalistka od wojennej gospodarki. Czy i teraz jej się uda?

Prawie dwadzieścia lat stoi na czele rosyjskiego banku centralnego. Była podziwiana na świecie. A teraz Władimir Putin nie chciał dać jej odejść. Elwira Nabiullina po raz drugi stara się przeprowadzić rosyjską gospodarkę przez działania wojenne.