Trzecia porażka Radwańskiej tej zimy, trzeci raz z Azarenką

Agnieszka Radwańska znów przegrała z Wiktorią Azarenką. Białorusinka zdobyła w Dausze trzeci tegoroczny tytuł

Publikacja: 20.02.2012 01:22

Wiktoria Azarenka

Wynik półfinału wyjaśnia sporo: 2:6, 4:6 i żadnych szans Polki. Porażka Radwańskiej była bardziej wyraźna niż poprzednie w Sydney i Melbourne.

Na początku drugiego seta Azarenka padła na kort. Cierpiała wyraźnie, jako przyczynę pokazała lekarzowi staw skokowy lewej nogi. Po oklejeniu kostki i przyjęciu środków przeciwbólowych grała jednak dalej, kuśtykając tylko w przerwach między wymianami. Jej tenis na jednej zdrowej nodze okazał się równie skuteczny jak na dwóch.

Polka zdołała obronić pierwszą piłkę meczową przy stanie 2:5, wygrała dwa kolejne gemy, ale cztery ataki Białorusinki szybko zakończyły spotkanie.

– Jestem dumna, że potrafiłam wydobyć się z tak trudnej sytuacji – twierdziła liderka rankingu WTA. – Półfinał też nie jest zły – pocieszała się Polka.

Nic nie wyszło z pościgu Radwańskiej za piątym miejscem na świecie, tym bardziej że goniona przez nią Samantha Stosur łatwo awansowała do finału po kreczu Marion Bartoli (kontuzja łydki). Azarenka oddała Australijce w finale tylko trzy gemy, to było jej 17. zwycięstwo w sezonie. Porażek brak.

Następny równie duży turniej WTA zaczyna się dziś w Dubaju. Obsada będzie silniejsza, bo wraca Petra Kvitova. Agnieszka Radwańska jest rozstawiona z nr 5, pierwszy mecz zagra z Sabiną Lisicki (14. WTA). Urszula Radwańska zrezygnowała z eliminacji z powodu infekcji.

Łukasz Kubot gra w Memphis (1,15 mln dol.), w niedzielę czekał na rywala z kwalifikacji.

Dauha. Turniej WTA

(2,168 mln dol.). 1/2 finału: W. Azarenka (Białoruś, 1) – A. Radwańska (Polska, 4) 6:2, 6:4; S. Stosur (Australia, 3) – M. Bartoli (Francja, 5) 6:3, 1:0, krecz. Finał: Azarenka – Stosur 6:1, 6:2.

Rotterdam. Turniej ATP

(1,21 mln euro). 1/2 finału: R. Federer (Szwajcaria, 1) – N. Dawydienko (Rosja) 4:6, 6:3, 6:4; J. M. del Potro (Argentyna, 3) – T. Berdych (Czechy, 2) 6:3, 6:1. Finał: Federer – Del Potro 6:1, 6:4.

Zendaya w „Challengers”. Być jak Iga Świątek i Coco Gauff
Iga Świątek wygrywa pierwszy mecz w Madrycie. Niespodziewane kłopoty w końcówce
Iga Świątek czeka na pierwszy sukces w Hiszpanii. Liderka rankingu zaczyna dziś turniej w Madrycie
Magda Linette zagra z Aryną Sabalenką. Bolesna porażka Magdaleny Fręch w Madrycie