Finały WTA: Iga Świątek wygrywa po raz trzeci

Polka zamknęła rozgrywki grupowe turnieju mistrzyń zwycięstwem 6:3, 6:0 nad Coco Gauff. Teraz nocny półfinał z Aryną Sabalenką. Drugą parę tworzą Caroline Garcia i Maria Sakkari.

Publikacja: 06.11.2022 08:09

Taki jest tenis Igi Świątek w Teksasie – nawet wynik 0-40 w gemie nie powoduje, że polska mistrzyni zwalnia rękę. Polka rozpoczęła mecz z Amerykanką dość wolno, ale od wyniku 3:3 wrzuciła wyższy bieg i już nie oddała rywalce gema. Do statystyk Igi doszedł 22 set wygrany w tym sezonie do zera. Polka coraz bardziej przypomina siebie z dni, gdy wygrywała 37 spotkań z rzędu, gra coraz bardziej swobodnie i pewnie. Gauff nie mogła wiele zrobić i wypełniła do końca dość przykrą dla amerykańskiego tenisa statystykę: ona i Jessica Pegula przegrały wszystkim mecze w Fort Worth, w singlu i deblu.

Wygrana Świątek w grupie „Tracy Austin” była zaś bardzo efektowna, trzy mecze, trzy zwycięstwa bez straty seta, bilans gemów 36-13. Z Sabalenką liderka rankingu WTA zagra w piąty raz, czwarty tym roku. Wszystkie mecze w tym sezonie Polka wygrała, najtrudniejszy był ten ostatni, w półfinale US Open (3:6, 6:1, 6:4).

Ostatnią uczestniczkę półfinałów wyłonił bezpośredni mecz Caroline Garcii z Darią Kasatkiną. Nie trzeba było liczyć punktów, setów i gemów – lepsza brała wszystko. Francuzka pokonała Rosjankę 4:6, 6:1, 7:6 (7-5). Mecz był długi (prawie 2,5 godziny), zacięty, decydował tie-break trzeciego seta, więc widzowie mieli niemałą satysfakcję.

Półfinały rozstaną rozegrane w nocy z soboty na niedzielę wedle następującego programu (czas polski):

21.30: Barbora Krejcikova i Katerina Siniakova (Czechy, 1) – Ludmiła Kiczenok/Jelena Ostapenko (Ukraina, Łotwa, 5)
nie przed 23.30: Caroline Garcia (Francua, 6) – Maria Sakkari (Grecja, 5)
nie przed 3.00: Iga Świątek (Polska, 1) – Aryna Sabalenka (7)
następnie: Weronika Kudermietowa/Elise Mertens (Rosja, Belgia, 4)– Desirae Krawczyk/Demi Schuurs (USA, Holandia, 8)

2 / 3
Hubert Hurkacz w imponującym stylu zaczął turniej w Madrycie
WTA Madryt. Magda Linette przegrała z Aryną Sabalenką po dwugodzinnej bitwie
Zendaya w „Challengers”. Być jak Iga Świątek i Coco Gauff
Iga Świątek wygrywa pierwszy mecz w Madrycie. Niespodziewane kłopoty w końcówce
Iga Świątek czeka na pierwszy sukces w Hiszpanii. Liderka rankingu zaczyna dziś turniej w Madrycie