W ciągu trzech dni o nagrody będzie walczyć 11 spektakli Teatru TV oraz 21 słuchowisk radiowych. Interesująco zapowiada się przedpremierowy pokaz autorskiego spektaklu Juliusza Machulskiego – komedii obyczajowej „Brancz".
W szczególny sposób uczczony zostanie Sławomir Mrożek. Teatr Polskiego Radia zaprosi w sobotę na jego słuchowiska do Dworku Sierakowskich – gospodarzem spotkań będzie Krzysztof Sielicki. Atrakcją będzie zapewne przypomnienie „Mołotowa", pierwszego utworu dramatopisarza napisanego po ciężkiej chorobie. W zaadaptowanym i wyreżyserowanym przez Bogdana Cioska spektaklu radiowym występuje także przez 5 minut sam autor, który zgodził się być narratorem.
Z kolei w Teatrze Na Plaży przypomniane zostaną trzy spektakle mrożkowskie Teatru TV wybrane spośród kilkunastu zrealizowanych. Jest wśród nich debiutancka sztuka Mrożka – „Policja". Napisany w 1958 roku utwór wyreżyserował w 1981 Janusz Kijowski, widzowie musieli czekać na telewizyjną premierę kolejnych osiem lat...
Tradycją lat ubiegłych będą się odbywać spotkania z gwiazdami festiwalu, m.in.: Teresą Budzisz-Krzyżanowską, Wojciechem Pszoniakiem, Mają Ostaszewską, Agnieszką Suchorą i Krzysztofem Kowalewskim.
Po raz pierwszy festiwalowi będzie towarzyszyć przedstawienie teatralne z projektu „Internetowy teatr dla szkół". To nowatorska inicjatywa TVP, wykorzystująca nowoczesną technologię jako sposób dotarcia z kulturą do masowej młodej widowni. Dziś w studiu TVP Gdańsk Teatr Miniatura wystawi spektakl „Fahrenheit", który przez kodowane łącza internetowe będzie transmitowany do setek szkół w całej Polsce.