Bohaterowie Girisha Karnada podejmują karkołomne próby łączenia hinduskiej tradycji z nowoczesnością. Autor portretuje społeczeństwo przeżywające szybkie zmiany cywilizacyjne. Akcja toczy się we współczesnych Indiach i koncentruje wokół ślubu młodej dziewczyny. Bohaterowie pozostają wierni tradycyjnym zasadom (podział na kasty i aranżowane małżeństwa), a astrologia pomaga im w podejmowaniu decyzji.
"Cyjanek o piątej" - czytanie w sobotę
Jednocześnie są członkami nowoczesnego, zglobalizowanego świata. Głowna bohaterka, zanim spotka się z narzeczonym, kontaktuje się z nim przez Internet, jej brat zaś pracuje w wytwórni filmowej, produkującej bollywoodzkie seriale. Rzeczywistość wypełniają – bardzo istotne w sztuce – gadżety nowoczesnego globalnego świata: komputery i telefony komórkowe.
Dynamiczna akcja, dowcipne dialogi i współczesny język czynią sztukę uniwersalną i zrozumiałą dla każdego czytelnika. Intryguje ona jednocześnie indyjską „egzotyką". Album ślubny to także zastrzyk wiedzy o dzisiejszych Indiach, pozwalającej zrozumieć fenomen popularności "bollywoodu".
Czytanie performatywne