Na pytanie w ankiecie gazety Svenska Dagbladet „Co było dla mnie najbardziej pamiętnym wydarzeniem w kulturze w 2013 roku?" Krytyk odpowiedział: „Dawno nie miałem tak dojmującego teatralnego doznania jak na „Naszej klasie" w teatrze Galeasen. To sztuka, w którym odkrywane są kolejne warstwy antysemityzmu. Reżyserce Natalie Ringler razem z zespołem udaje się przetworzyć sugestywny tekst Tadeusza Słobodzianka w doskonałe, zwarte przedstawienie, gdzie śmierć sąsiaduje ze wspólnotą, gdzie czułe objęcie skrywa nóż."

Teatr Galeasen w Sztokholmie wystawił „Naszą Klasę" (szw. „Vår klass") w przekładzie Jaremy Bielawskiego i  reżyserii Natalie Ringler. Premiera odbyła się 20 września 2013. Ze względu na ogromne zainteresowanie publiczności spektakl, którego granie zaplanowano na trzy miesiące, będzie pokazywany przez dziewięć miesięcy.

"Nasza klasa" opowiada historię uczniów z jednej klasy. Razem uczą się, bawią, chuliganią, wchodzą w dorosłość. Marzą, żeby zostać lotnikiem, lekarzem, gwiazdą filmową. Czytają "Trylogię" Sienkiewicza. Chodzą na filmy z Chaplinem. Słuchają jazzu. Dlaczego chłopak, który wyciął serce z papieru i napisał miłosny wiersz, kilka lat później związał koleżance ręce sznurkiem i zagroził, że zastrzeli, jeśli będzie próbowała uciekać? Co się wydarzyło, że narodowość, religia i ideologia okazały się ważniejsze niż przyjaźń? Kiedy w koledze ze szkolnej ławki zobaczono Obcego? Co się stało z tamtą klasą? Opowieść o dwudziestowiecznej Polsce inspirowana prawdziwymi zdarzeniami.

"Nasza klasa" to pierwszy dramat, który zdobył Literacką Nagrodę Nike (2010) i najczęściej obecnie wystawiana na świecie polska sztuka. Od prapremiery w londyńskim National Theatre w 2009 r. sztuka była grana w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych (w Filadelfii, Waszyngtonie, Minnesocie, Los Angeles, Pittsburgu), Hiszpanii, Włoszech, Czechach, Japonii, Brazylii, na Węgrzech, Litwie i Sztokholmie. Polska premiera sztuki odbyła się w Teatrze na Woli w reżyserii Ondreja Spišaka, który za ten spektakl został nagrodzony Feliksem Warszawskim 2011. W 2012 r. budapesztańska „Nasza klasa" otrzymała Nagrodę Krytyków Teatralnych za najlepszy spektakl sezonu na Węgrzech, w Tokio zdobyła Wielką Nagrodę Teatralną Yomiuri za najlepszy spektakl 2013.