Mimo końca pracy pod szyldem Komuny Otwock zostali na Lubelskiej, otwierając tutaj bar deficyt. Jako Komuna/Warszawa chcą nadal wykorzystywać tę przestrzeń dla niekonwencjonalnych działań teatralnych i parateatralnych.

Stąd wziął się pomysł zaproszenia na Lubelską artystów z teatru niezależnego i instytucjonalnego, którzy w ramach cyklu „Teatr rozszerzony” będą prezentować swoje prace. – Tutaj liczy się głównie styl – zapowiadają twórcy. – To styl – a nie postawa ideowa – ma odróżniać nowy projekt Komuny/Warszawa od otoczenia. Styl, który wybieramy, ponieważ najzwyczajniej w świecie dobrze przylega do naszej wrażliwości.

„Teatr rozszerzony” mają zbudować cztery nurty działań. Biografie i autobiografie będą opowieściami o życiu filozofów, którzy wpłynęli na kształtowanie się świadomości twórców biorących udział w projekcie. Poza przestrzenią na Lubelskiej rozgrywać się będą akcje afirmatywne – kolejna część działań.

W nurcie remiksów klasyczne dzieła Piny Bausch, La Fury Dels Baus czy The Wooster Group zostaną na nowo zdefiniowane i zinterpretowane. A w cyklu spotkań „Wolność w Warszawie” Tomasz Plata i Maks Cegielski omówią działalność m.in. Joanny Rajkowskiej i Pawła Althamera w przestrzeniach stolicy.

[i] „Teatr rozszerzony. Perform” Komuna/Warszawa, Komuna/Warszawa, ul. Lubelska 30/32, wstęp wolny, tel. 501 283 421, sobota (13.03), godz. 18[/i]