Film na polskich ekranach od 7 lutego.
Andrzej Blumenfeld jest absolwentem warszawskiej Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza. Debiutował w 1973 roku w Teatrze Narodowym w Warszawie rolą Posłańca w „Antygonie" Sofoklesa w reż. A. Hanuszkiewicza. Później występował w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym im. J. Słowackiego w Koszalinie (1973-1975), Teatrze Wybrzeże w Gdańsku (1975-1980) - był Mortimerem w „Marii Stuart" F. Schillera, Beniaminem w „Białym małżeństwie" T. Różewicza, Cyrylem w „Iwonie, księżniczce Burgunda" W. Gombrowicza i Valentinem w „Wieczorze Trzech Króli" W. Shakespeare'a.
Na gdańskiej scenie współpracował także ze Stanisławem Hebanowskim. Zagrał u niego Staszka w „Weselu" St. Wyspiańskiego, Fratera Teologusa w „Samuelu Zborowskim" J. Słowackiego, Światosława w „Bazylissie Teofanu" T. Micińskiego.
Teatrze Dramatycznym w Warszawie (1980-1991) zagrał m.in. w spektaklach Macieja Prusa, był Panem w „Operetce" W. Gombrowicza, Towarzyszem Wową w „Carze Mikołaju" T. Słobodzianka, Przechrztą w „Nie-Boskiej komedii" Z. Krasińskiego. Wstępował także w warszawskim Teatrze Studio im. St. I. Witkiewicza (1991-1997), a w latach 1997-2011 należał do zespołu Teatru Narodowego.
Wystąpił w ponad 40 filmach. Na ekranie debiutował w 1974 roku rolą Bielinka w obyczajowym filmie telewizyjnym „Padalce" R. Wionczka. Zagrał m.in. w „Kornblumenblaun" L. Wosiewicza, „Obywatelu Piszczyku" A. Kotkowskiego, „Lawie" wg „Dziadów" A. Mickiewicza T. Konwickiego, „Tylko strach" B. Sass, „Pianiście" R. Polańskiego. Ma na swoim koncie liczne role telewizyjne. Użycza swego głosu w dubbingu. Został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.