23:50
16.09.2023

Kontynuacja relacji

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 571
23:35
16.09.2023

W Kijowie powstał mural upamiętniający obrońcę Azowstalu

W Kijowie powstał  mural przedstawiający „Odżosa”  - Andriej Ogorodnika, bojownika pułku "Azow", który był na froncie od pierwszych dni.

25 marca "Odżos" wraz z innymi ochotnikami udał się do Mariupola, gdzie dołączył do bojowników walczących o utrzymanie huty Azowstal. 26 kwietnia 2022 roku zmarł w wyniku ran odłamkowych. Miał23 lata.

Radio Swoboda

23:22
16.09.2023

Premier Bułgarii ostro odpowiada rolnikom żądającym embarga na dostawy zbóż z Ukrainy

Premier Bułgarii Nikołaj Denkow ostro odmówił negocjacji z rolnikami, którzy planują w poniedziałek blokować drogi w ramach protestu przeciwko zniesieniu embargo na dostawy zboża z Ukrainy.

Według niego „producenci rolni nie mogą twierdzić, że państwo się o nich nie troszczy, gdy przeznacza na nie ponad 2 miliardy lewów (1 miliard euro), […] nie mogą mówić, że Europa ich nie interesuje, gdy większość środków, które otrzymują europejskie dotacje i pomoc”.

Szef rządu poradził producentom, aby najpierw odmówili dofinansowania z UE, a następnie zakazali importu produktów z Ukrainy.

23:04
16.09.2023

Przywódcy junt wojskowych Mali, Burkina Faso i Nigru podpisali porozumienie

Przywódcy junt wojskowych trzech państw północno-zachodniej Afryki – Mali, Burkina Faso i Nigru – podpisali w sobotę porozumienie o współpracy obronnej.

Wszystkie trzy kraje, dawne kolonie Francji, doświadczyły w ostatnich latach wojskowych zamachów stanu. Do władzy doszły siły antyfrancuskie. Junty wojskowe Burkina Faso i Mali są bezpośrednio nastawione na współpracę z Moskwą. W krajach tych stacjonowali najemnicy rosyjskiej Grupy Wagnera.

22:45
16.09.2023

Ukraińskie Ministerstwo Energii opracowało  harmonogramy wyłączeń

Ministerstwo Energii opracowało już harmonogramy wyłączeń, ale nie planuje się żadnych przerw w dostawie prądu.

Wiceminister energetyki Swietłana Hrynczuk powiedziała, że ​​nowy sezon grzewczy na Ukrainie będzie trudny. Jednakże ukraińscy pracownicy energetyczni są gotowi na przyszłe wyzwania w związku z możliwością powtórzenia się rosyjskiego terroru rakietowego.

Powiedziała, że ​​obecnie robi się wszystko, co konieczne, aby lepiej przygotować się do kolejnego sezonu grzewczego.

22:24
16.09.2023

W wyniku ukraińskiego ostrzału w obwodzie donieckim zginęło 5 osób

W sobotę w ukraińskich atakach na obwód doniecki zginęło pięć osób, a kolejna została ranna – powiedział Denis Puszylin, wspierany przez Rosję przywódca samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej.

Zniszczonych zostało kilka domów i obiektów infrastruktury cywilnej.

21:59
16.09.2023

Rosja wycofała swoje wojsko z granicy z Norwegii

Tylko około 20 proc. żołnierzy stacjonujących tam przed inwazją Rosji na Ukrainę, jest obecnie rozmieszczonych w pobliżu granicy z Norwegią, powiedział szef Sztabu Generalnego Norweskich Sił Zbrojnych, generał Eirik Kristoffersen.

- Taka sama sytuacja jest na granicy Rosji z Finlandią – zwrócił uwagę Rob Bauer, przewodniczący komitetu wojskowego NATO.

Zdaniem Kristoffersena ta decyzja wyraźnie pokazuje, że Putin wie, iż NATO nie stanowi zagrożenia dla Federacji Rosyjskiej:  - Gdyby uważał, że stanowimy zagrożenie dla Rosji, nie wysyłałby swoich wojsk na wojnę na Ukrainie.

21:19
16.09.2023

Czesi protestują. Między innymi przeciwko pomocy dla Ukrainy

W proteście, według organizatorów, wzięło udział około 10 tys. osób.

Czytaj więcej

Praga. Demonstracja przeciwko biedzie, NATO i wspieraniu Ukrainy
20:57
16.09.2023

86 firm na ukraińskim Forum Przemysłu Obronnego

Osiemdziesiąt sześć wiodących firm obronnych, reprezentujących 21 krajów, potwierdziło swój udział w Forum Przemysłu Obronnego, zaplanowanym na jesień tego roku.

20:24
16.09.2023

Szef Sputnika wydalony z Mołdawii okazuje się rosyjskim oficerem pochodzącym z Ukrainy

Witalij Denysow, szef agencji informacyjnej Sputnik Mołdawia, wydalony z Mołdawii 13 września, jest wyższym rangą oficerem rosyjskim pochodzącym z Ukrainy.

Denysow to prawdopodobnie oficer sztabowy 72. Centrum Służb Specjalnych (jednostka wojskowa 54777), który w interesie Głównego Zarządu Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej (GRU) zajmuje się  dezinformacją wobec odbiorców zagranicznych.

20:00
16.09.2023

Gen. Milley: Dostawa amunicji przez Koreę "nie zrobi różnicy"

Korea Północna być może będzie w stanie zwiększyć dostawy amunicji artyleryjskiej dla Rosji na wojnę na Ukrainie, ale prawdopodobnie nie zrobi to dużej różnicy, powiedział przewodniczący połączonych szefów sztabów generał armii amerykańskiej Mark Milley.

Milley dodał, że niedawne spotkanie w Rosji pomiędzy przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem a prezydentem Rosji Władimirem Putinem prawdopodobnie skłoni Koreę do dostarczenia artylerii 152 mm z czasów radzieckich  do Moskwy. Powiedział jednak, że nie jest jeszcze jasne, ile i jak szybko.

19:39
16.09.2023

Energoatom wysyła pierwszą partię wydobytego uranu do Kanady w celu konwersji

Ukraina rozpoczęła eksport uranu do Kanady w ramach porozumienia pomiędzy ukraińskim Energoatomem a kanadyjską firmą CAMECO.

Pierwsza partia ukraińskiego uranu wydobytego we Wschodnich Zakładach Górniczo-Przetwórczych (EastMPP) została wysłana do Kanady, gdzie w zakładach CAMECO zostanie wykorzystana do produkcji paliwa jądrowego na potrzeby ukraińskich krajowych elektrowni jądrowych – poinformował dyrektor generalny Energoatom Petro Kotin.

Umowa wymaga, aby cały uran wyprodukowany przez państwową spółkę EastMPP został wyeksportowany do Kanady w celu dalszej konwersji i dostaw naturalnego sześciofluorku uranu (UF6) do wzbogacania.

W ramach umowy Cameco w pełni zaspokoi zapotrzebowanie Energoatomu na naturalny sześciofluorek uranu w latach 2024-2035, świadcząc usługi konwersji uranu dla reaktorów elektrowni jądrowych Równe, Chmielnicki i Piwdennoukrainsk. Taka sama szansa rysuje się dla elektrowni jądrowej Zaporoże po jej wyzwoleniu spod okupacji rosyjskiej.

19:22
16.09.2023

Woroneż. Trzy osoby zginęły w wyniku wybuchu granatu

Trzy osoby zginęły w wyniku eksplozji granatu na podwórzu domu pod Woroneżem.

Według wstępnych informacji do eksplozji doszło na skutek nieostrożnego obchodzenia się z amunicją.

18:59
16.09.2023

Rumuńscy rolnicy chcą embarga

„Jeśli taki kraj jak Polska, który zdecydowanie i dogłębnie wspiera Ukrainę w walce z rosyjską agresją, podjął tak jednostronną decyzję po upływie terminu 15 września, nie rozumiemy, dlaczego Rumunia miałaby zachować powściągliwość w zrobieniu tego samego” – twierdzi stowarzyszenie rumuńskich rolników.

Czytaj więcej

Rumuńscy rolnicy chcą, by rząd wprowadził jednostronny zakaz importu zbóż z Ukrainy
18:18
16.09.2023

Wysłannik pokojowy papieża wraca z Chin. „Piłka nie jest tylko po stronie Ukrainy”.

Wysłannik pokojowy papieża Franciszka na Ukrainę, kardynał Matteo Zuppi, wrócił w piątek z trzydniowej podróży do Pekinu, gdzie wzywał wszystkie strony do udziału w negocjacjach, które mogą położyć kres wojnie.

Jeśli chodzi o dyplomatyczne dążenie do pokoju, Zuppi powiedział, że „piłka nie jest tylko po stronie Ukrainy”.

  - Każdy musi grać – powiedział wysłannik, według serwisu Watykan News. Ukraina już się zaangażowała i przedstawiła swoje propozycje. W rzeczywistości wszyscy muszą uczestniczyć w dążeniu do pokoju.

18:18
16.09.2023

Trwa wizyta Kim Dzong Una w Rosji

Kim Dzong-un przybył do Rosji pociągiem we wtorek, 12 września. 13 września spotkał się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem na kosmodromie Wostocznyj w obwodzie amurskim. W piątek Kim odwiedził Komsomolsk nad Amurem, gdzie odwiedził fabrykę samolotów. Pokazano mu także manewry akrobacyjne wykonywane przez myśliwiec Su-35.

W sobotę rano Kim Dzong-un przybył swoim pociągiem na Terytorium Nadmorskie. Tam ponownie spotkał się z ministrem obrony Rosji Siergiejem Szojgu.

Na stacjach Kim Dzong-un jest witany przez dzieci z kwiatami w mundurkach szkolnych stylizowanych na radzieckie. Gubernator Terytorium Primorskiego Oleg Kożemiako, zwracając się do dzieci, powiedział im, że omówi z przywódcą Korei Północnej możliwość wysłania rosyjskich dzieci na wakacje do obozów pionierskich w KRLD. „Mają tam dobre obozy” – podkreślił, zauważając, że „morze jest tam cieplejsze”.

TASS donosi, że Kożemiako zamierzał omówić z Kimem „perspektywy wymiany grup szkolnych na zajęcia rekreacyjne”.

Termin wyjazdu Kima z Rosji nie jest znany.

17:56
16.09.2023

Produkcja dronów na Ukrainie wzrośnie 120–140 razy w 2023 r.

Minister transformacji cyfrowej Mychajło Fiodorow powiedział 16 września agencji Reuters, że w 2023 r. produkcja dronów na Ukrainie ma wzrosnąć 120–140 razy w porównaniu z 2022 r.

17:41
16.09.2023

Minister finansów Litwy: UE powinna przeznaczyć więcej środków na wsparcie Ukrainy

Unia Europejska powinna przeznaczyć więcej środków na wsparcie Ukrainy w ramach zmienionego długoterminowego budżetu i uzupełnić środki na mobilność wojskową UE, powiedział minister finansów Litwy Gintare Skaiste.

W ramach przeglądu budżetu UE na lata 2021–2027 Komisja Europejska zaproponowała w czerwcu dotacje i pożyczki w wysokości 50 miliardów euro dla Ukrainy, aby zapewnić finansowanie Kijowa w walce z rosyjską agresją.

17:18
16.09.2023

USA dostarczają Ukrainie drukarki 3D do części zamiennych na polu bitwy

Podsekretarz obrony USA William LaPlante powiedział, że Stany Zjednoczone dostarczyły ukraińskiej armii przemysłowe drukarki 3D do drukowania części zamiennych do sprzętu bojowego.

W przemówieniu w Centrum Nowego Amerykańskiego Bezpieczeństwa LaPlante powiedział, że drukarki 3D zostały zakupione w zeszłym miesiącu, a szkolenie dla ukraińskiego wojska w zakresie ich obsługi zostało zakończone w zeszłym tygodniu.

Drukarki 3D są „mniej więcej wielkości ciężarówki”, a ich użycie na polu bitwy „zmienia zasady gry” – powiedział La Plante.

16:59
16.09.2023

Kliczko: Niemiecka firma przekaże Kijowowi sto dronów

Niemiecka firma Quantum Systems przekaże Kijowowi 100 dronów taktycznych nowej generacji, które zostały już przetestowane na Ukrainie.

- Stolica skieruje sprzęt naszych obrońców na front. Uzgodniliśmy to z inwestorem i zarządem spółki dzisiaj na dorocznym szczycie Instytutu Sterna Stewarta, który odbywa się w Niemczech - powiedział mer Kijowa Witalij Kliczko.

Kliczko dodał, że miasto przeznaczyło w tym roku 5 miliardów hrywien ze swojego budżetu na pomoc żołnierzom.

16:39
16.09.2023

Rosja wydała na wojnę z Ukrainą ponad 167 miliardów dolarów

Najwięcej na zaopatrzenie armii wydał rosyjski rząd – 51,3 miliarda dolarów. Na odszkodowania dla zabitych i rannych wydano 46,6 miliarda dolarów. Według obliczeń „Forbesa” pensje żołnierzy kosztują 35,1 miliarda dolarów. Utrata sprzętu kosztowała Putina w ciągu 18 miesięcy wojny – 34 miliardy dolarów - podaje Forbes Ukraina.

16:18
16.09.2023

Rosjanie przenoszą trzy duże statki desantowe z Morza Czarnego na Morze Azowskie

Po udanych ukraińskich atakach na duży statek desantowy i łódź podwodną w okupowanym Sewastopolu, Rosjanie przerzucili trzy duże okręty desantowe z Morza Czarnego na Morze Azowskie - poinformował rzecznik Marynarki Wojennej Ukrainy Dmytro Płetenczuk. 

15:48
16.09.2023

Pierwsze statki cywilne skorzystały z tymczasowego korytarza w kierunku ukraińskich portów

Po opuszczeniu dzięki  tymczasowemu korytarzowi portów w Odessie, Czarnomorsku i Jużnoje przez  statki zablokowanych w wyniku agresji rosyjskiej, szereg jednostek cywilnych potwierdziło gotowość wejścia do portu w Czarnomorsku

„Masowce RESILIENT AFRICA i AROYAT potwierdziły gotowość wykorzystania tej trasy do wejścia do portu w Czarnomorsku w celu załadunku prawie 20 000 ton pszenicy dla krajów Afryki i Azji. Statki pływają pod banderą Palau, a ich załoga składa się z obywateli Turcji, Azerbejdżanu, Egiptu i Ukrainy”- napisał minister ds. rozwoju społeczności, terytoriów i infrastruktury Ołeksandr Kubrakow.

Tym samym od 15 sierpnia z tymczasowego korytarza korzysta 5 statków: kontenerowiec JOSEPH SCHULTE, masowce PRIMUS, ANNA-THERESA, OCEAN COURTESY i PUMA.

15:30
16.09.2023

Prorosyjscy urzędnicy  sprzedają ukraińskie nieruchomości na Krymie

Urzędnicy zatrudnieni przez Rosję ogłosili plany sprzedaży szeregu ukraińskich nieruchomości na zaanektowanym Krymie, w tym nieruchomości należącej do prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

W poście na Telegramie przewodniczący Rady Państwa Republiki Krymu Władimir Konstantinow ogłosił plany sprzedaży 100 „znacjonalizowanych nieruchomości”.

„Są to lokale mieszkalne, w tym mieszkanie pary Zełenskich, obiekty sanatoryjne i uzdrowiskowe, obiekty handlowo-usługowe” – powiedział w sobotę Konstantinow.

Rosyjskie władze instalujące spodziewają się zebrać ze sprzedaży nieruchomości ponad 800 milionów rubli (8,2 miliona dolarów).

Konstantinow, przewodniczący krymskiego parlamentu, powiedział, że specjalnie wyznaczona komisja będzie kontynuować wysiłki mające na celu „identyfikację majątku ukraińskich oligarchów na Krymie”.

15:12
16.09.2023

Na świecie zamrożono do tej pory ponad 280 mld dol. rosyjskich aktywów

Do końca roku ma powstać ich szczegółowy spis nieruchomości, jachtów, pieniędzy oligarchów, lokat Banku Rosji.

Czytaj więcej

Tropiciele rosyjskich pieniędzy: REPO, Ukraińcy i James Bond
14:44
16.09.2023

Ciało zaginionego byłego brytyjskiego żołnierza znalezione na Ukrainie

Policja poszukująca zaginionego byłego brytyjskiego żołnierza została poinformowana przez ukraińskie władze o odnalezieniu ciała.

Były spadochroniarz, 36-letni Daniel Burke z South Manchester, został zgłoszony jako zaginiony 16 sierpnia. Jego rodzina straciła z nim kontakt i informowała policję, że prawdopodobnie udał się na Ukrainę.

14:39
16.09.2023

Ukraiński minister obiecuje więcej dronów do ataków na rosyjskie okręty wojenne 

Ukraina będzie w stanie przeprowadzać więcej ataków z wykorzystaniem dronów na rosyjskie okręty wojenne- powiedział agencji Reutera ukraiński minister ds. transformacji cyfrowej Mychajło Fiodorow.

- Będzie więcej dronów, więcej ataków i mniej rosyjskich okrętów. To pewne - zapowiedział.

14:26
16.09.2023

Media: USA nie planują ogłosić decyzji w sprawie rakiet dalekiego zasięgu podczas wizyty Zełenskiego

Portal Axios informuje, powołując się na źródła bliskie administracji Joe Bidena, że Biały Dom nie planuje ogłaszać swojej decyzji w sprawie wysłania pocisków rakietowych dalekiego zasięgu, o które zabiega Kijów, podczas wizyty ukraińskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego w Waszyngtonie.

14:20
16.09.2023

Rosjanie nie wjadą swoimi samochodami do Polski

Zakaz wjazdu samochodów zarejestrowanych w Rosji będzie obowiązywał od niedzieli.

Czytaj więcej

Samochody zarejestrowane w Rosji nie będą mogły wjechać do Polski
13:40
16.09.2023

Ukraina wykorzysta Andrijiwkę do otoczenia Bachmutu

Zdobycie Andrijiwki na wschodzie Ukrainy było niezbędnym przyczółkiem do otoczenia Bachmutu - powiedział ukraiński dowódca.

Zastępca dowódcy 3 Brygady Szturmowej powiedział: "Walki o tę osadę były bardzo trudne".

- Wróg nieustannie przerzucał rezerwy, ponieważ dla niego nawet myśl o utracie Bakhmut jest koszmarem. Zginęło tu tak wielu ich ludzi, że nie da się tego logicznie wytłumaczyć - powiedział Maksym Żorin

13:03
16.09.2023

Rosjanie prawdopodobnie gromadzą pociski manewrujące. Będą je chcieli wystrzelić zimą

Zdaniem wywiadu wojskowego Wielkiej Brytanii celem Rosji jest ponownie przeprowadzenie zmasowanych ataków na infrastrukturę krytyczną Ukrainy.

Czytaj więcej

Rosja przygotowuje się do zimowych ataków na Ukrainę. Kreml gromadzi pociski
12:49
16.09.2023

Nowe informacje w sprawie ataku na Charków

Szef Charkowskiej Obwodowej Administracji Wojskowej Ołeh Synehubow poinformował, że w porannym ataku Rosjanie wykorzystali pięć pocisków z systemów S-300.

Rannych jest pięć osób. Ich życie nie jest zagrożone.

12:28
16.09.2023

Blinken: Ukraina zdecyduje, jak wykorzystać ATACMS

Sekretarz stanu USA podkreślił, że to ukraińska armia będzie decydować o tym, jakie cele powinny być atakowane przez broń, która może być przekazana przez Amerykanów.

Czytaj więcej

Blinken: Ukraina sama zdecyduje, jak najlepiej wykorzystać pociski ATACMS
11:30
16.09.2023

Moskiewskie lotniska zagrożone dronami

Od sobotniego rana na moskiewskich lotniskach panuje chaos. Odwoływane i poważnie opóźniane są kolejne loty.

Czytaj więcej

Chaos na lotniskach Moskwy: zagrożenie atakiem dronów
11:16
16.09.2023

Od czasu wycofania się z umowy zbożowej Rosja przeprowadziła 118 nalotów na ukraińskie porty

Ataki zniszczyły lub uszkodziły około jednej trzeciej infrastruktury portowej - poinformował minister infrastruktury Ołeksandr Kubrakow.

Dodał również, że cel podwojenia zdolności eksportu ukraińskiego zboża do Rumunii powinien zostać osiągnięty na początku października.

10:38
16.09.2023

Alarm lotniczy dla wschodniej połowy Ukrainy

10:38
16.09.2023

Eksplozje w Charkowie

Władze miasta poinformowały o przeprowadzonym przez Rosjan ostrzale.

Mieszkańców poproszono, by pozostali w schronach.

09:59
16.09.2023

Kontrofensywa: Ukraińcy nie mają złudzeń, nastawiają się na maraton, nie sprint

W Kijowie żaden szanujący się ekspert już nie odważy się mówić o perspektywach czasowych kontrofensywy. Zbyt wiele może się zmienić.

Czytaj więcej

Kontrofensywa. Droga będzie długa, mokra i mroźna
09:19
16.09.2023

Daniłow: Ukraina uderza w Krym swoimi rakietami. Będziemy kontynuować ostrzał, wykurzymy Rosjan 

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ołeksij Daniłow powiedział, że Ukraina ostrzeliwuje okupowany Krym własnymi rakietami.

- Część broni, która uderza we wroga na naszym terytorium, w szczególności na Krymie, to realizacja programu rakietowego i nasze najnowsze osiągnięcia, które obecnie nie są gorsze od zachodnich modeli - powiedział Daniłow.

- To nasz półwysep i na pewno zostanie wyzwolony tak, jak uznamy to za stosowne. Na dzień dzisiejszy wygląda na to, że jeśli Rosjanie sami nie opuszczą Krymu, będziemy musieli ich wykurzyć za pomocą broni, którą dysponujemy - dodał.

09:15
16.09.2023

Rosjanie informują o zestrzeleniu dwóch dronów

Rosyjskie Ministerstwo Obrony twierdzi, że dwa drony zostały w nocy przechwycone nad obwodem twerskim i kałuskim.

08:27
16.09.2023

Rosyjskie straty na Ukrainie. Nowy raport

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował, że Rosja straciła 271 790 żołnierzy na Ukrainie od początku inwazji na pełną skalę.

Liczba ta obejmuje 350 ofiar poniesionych przez siły rosyjskie w ciągu ostatniej doby.

08:08
16.09.2023

Kim oglądał w Rosji bombowce strategiczne

O możliwościach rosyjskich bombowców opowiadał przywódcy Korei Północnej minister obrony Sergiej Szojgu.

Czytaj więcej

Rosjanie pochwalili się Kimowi bombowcami zdolnymi do przenoszenia broni jądrowej i pocisków hipersonicznych
07:24
16.09.2023

Były rosyjski dowódca: kultura kłamstwa uniemożliwia wygranie wojny

Rosyjski parlamentarzysta i były dowódca wojskowy Andriej Guruliew wymienia powody, czemu Rosja nie może wygrać wojny na Ukrainie.

Czytaj więcej

Rosyjska kultura kłamstwa uniemożliwia zwycięstwo na Ukrainie
07:07
16.09.2023

W 2025 r. USA będą produkować 100 tys. pocisków artyleryjskich miesięcznie 

Stany Zjednoczone planują zwiększyć miesięczną produkcję 155-milimetrowych pocisków artyleryjskich w nadchodzących latach do 100 tys. w 2025 r. - powiedział William LaPlane, odpowiedzialny w Pentagonie za sprzęt wojskowy.

- Zamierzamy osiągnąć poziom 100 000 sztuk miesięcznie w 2025 roku. 6 lub 8 miesięcy temu było to 14 000 miesięcznie, a obecnie jest to 28 000 miesięcznie - powiedział na piątkowej konferencji LaPlante.

06:45
16.09.2023

Kreml: Rosja nie podpisała porozumienia z Koreą Północną

Prezydent Rosji Władimir Putin i przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un nie podpisali żadnych umów podczas spotkania 13 września - powiedział rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Obaj przywódcy spotkali się, aby rzekomo negocjować umowę sprzedaży broni. Spotkanie trwało około pięciu godzin.

- Nie podpisano żadnych porozumień ani w tej sprawie, ani w innych kwestiach - oświadczył Pieskow.

Putin powiedział dziennikarzom, że rozmowy koncentrowały się na współpracy w zakresie technologii rakietowej i kosmicznej.

06:42
16.09.2023

Duży pożar w Petersburgu

Rozległy pożar wybuchł w budynku przy ulicy Bukaresztańskiej w Petersburgu we wczesnych godzinach porannych - podała rosyjska państwowa agencja informacyjna RIA Novosti w Telegramie.

W budynku mieści się restauracja i centrum handlowe.

Według rosyjskich mediów, pożar objął powierzchnię 1000 metrów kwadratowych. Dziesięć pojazdów ratunkowych i prawie 40 osób pracuje na miejscu

06:21
16.09.2023

Podsumowanie piątkowych wydarzeń

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 569