Chaos na lotniskach Moskwy: zagrożenie atakiem dronów

Od sobotniego rana na moskiewskich lotniskach panuje chaos. Odwoływane i poważnie opóźniane są kolejne loty. Na godzinę 10 czasu polskiego było ich 36. Powód wszędzie ten samo - zagrożenie atakiem dronów. Rosyjscy ubezpieczyciele nie chcą reasekurować obiektów Moskwy.

Publikacja: 16.09.2023 11:25

Lotnisko Wnukowo w Moskwie

Lotnisko Wnukowo w Moskwie

Foto: AFP

Według danych rosyjskich mediów w sobotę rano na moskiewskich lotniskach 32 loty były poważnie opóźnione, a cztery odwołane. Oficjalnie nie zgłoszono żadnych ograniczeń w przestrzeni powietrznej miasta.

Na lotnisku Wnukowo cztery rejsy były opóźnione, a trzy odwołane. Poważnie opóźnione jest 20 lotów lotniska Domodiedowo, a jeden już został odwołany. W Szeremietiewie opóźnionych zostało dziewięć lotów.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Transport
Ryanair przeprosił się z Modlinem. W tle groźni rywale
Transport
Rosyjska lotnicza ruletka. Przestrzeń powietrzna coraz bardziej niebezpieczna
Transport
LOT wycenił koszty powrotu na Ukrainę. To wydatek setek milionów dolarów
Transport
United Airlines znów będzie latać do Izraela. Europejskie linie jeszcze czekają
Transport
Ukraina wjedzie do Polski na europejskich torach
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama