Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 10.04.2015 18:51 Publikacja: 10.04.2015 18:26
Pierre Moscovici
Foto: Bloomberg
Lektura kalendarium wydarzeń z udziałem unijnych komisarzy jest pouczająca. W szczególności agenda francuskiego komisarza Pierre Moscovici pokazuje jak dalekie od rzeczywistości jest określenie unijny komisarz. W przypadku byłego ministra we francuskim rządzie bardziej pasowałoby określenie "francuski".
Prawie wszyscy komisarze wracają na weekend do swoich krajów, gdzie większość z nich ma rodziny. Zdarza im się przedłużyć weekend i wziąć przy okazji udział w jakimś unijnym wydarzeniu i spotkaniu. Elżbieta Bieńkowska w jeden z piątków była w polskim Senacie, w inny piątek miała serię spotkań w ministerstwie gospodarki, a w jeszcze inny występowała na wspólnej imprezie z premier Ewą Kopacz. W jeden z poniedziałków spotkała się w rodzinnych Mysłowicach z szefem niemieckiej sieci Kaufland. Jej duńska koleżanka zajmująca się konkurencją Margrethe Vestager też wykorzystała kilka piątków: a to na spotkanie z ministrami w duńskim rządzie, a to na udział w konferencji. Łotysz Valdis Dombrovskis również w piątki bywał w Rydze na odczytach, czy konferencjach, podobnie jak Estończyk Andrus Ansip w Talinie, Portugalczyk Carlos Moedes w Lizbonie, Hiszpan Arias Canete w Madrycie, czy Brytyjczyk Jonathan Hill w Londynie. Jeszcze bardziej aktywny jeśli chodzi o wydarzenia w swoim kraju rodzinnym jest Niemiec Gunther Oettinger. O ile jednak większość tych wydarzeń można uzasadniać zalecaną przez samego przewodniczącego KE chęcią promowania idei unijnej w kraju i utrzymywania kontaktów z administracją rządową, to w żaden sposób nie da się tego odnieść do agendy Pierre Moscovici.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. USA zdecydowały o przekazaniu Ukrainie kolejnego pakietu pomocy wojskowej, tym razem o wartości 500 mln dolarów.
Szwajcaria chce zmodernizować swoją sieć starzejących się schronów nuklearnych. Już teraz system przygotowany jest na to, by w przypadku globalnego konfliktu, schronienie w takich bunkrach znalazł każdy mieszkaniec kraju.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 11 na 12 grudnia doszło do ataku ukraińskiego drona na Grozny, stolicę Czeczenii.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 10 na 11 grudnia Ukraińcy dokonali ataku rakietowego na zakład przemysłowy w obwodzie rostowskim. Z kolei ukraińskie drony zaatakowały rafinerię w obwodzie briańskim.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. USA informują, że w obwodzie kurskim nadal są żołnierze z Korei Północnej, gotowi wziąć udział w walce z Ukraińcami.
Biznes płaci w zjednoczonej Europie o 80 proc. większe rachunki za energię niż w Ameryce i o 55 proc. większe niż w Chinach. Polska chce w pierwszym półroczu 2025 roku zacząć to zmieniać.
Choć 2024 r. powoli przechodzi do przeszłości, to spora część uruchomionych w nim przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości programów wsparcia firm z wykorzystaniem Funduszy Europejskich jest wciąż dostępna.
„Ilustrownik. Przewodnik po sztuce malarskiej” Grażyny Bastek jest publikacją unikatową. Daje wiedzę i poczucie, że warto ją zgłębiać.
Firmy, które mają bądź pracują nad technologiami i produktami z potencjałem, by odmienić nasze życie, mogą liczyć na potężne wsparcie unijne już na początku prac, gdy trudno o inwestora prywatnego. Niestety wciąż mało z nich o tym wie.
Dzięki „The Great Circle” słynny archeolog dostał nowe życie.
W debiucie reżyserskim Malcolma Washingtona, syna aktora Denzela, stare pianino jest jak kapsuła czasu.
Jeszcze zima się dobrze nie zaczęła, a w Szczecinie już druga „Odwilż”.
Cenię historie grozy z morałem, a filmowy horror „Substancja” właśnie taki jest, i nie szkodzi, że przesłanie jest dość oczywiste.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas