Aktualizacja: 16.01.2016 05:21 Publikacja: 16.01.2016 05:07
Foto: Fotorzepa, Mateusz Dąbrowski
- Europa ma wiele innych problemów - ocenił Jurek dodając, że "robienie wrzawy wokół Polski jest całkowicie nieodpowiedzialne", a KE podjęła działania wobec Polski ponieważ "Bruksela nie akceptuje samodzielnego statusu państw Europy Środkowej", a nasz kraj jest "największym od Szwecji po Grecję". W ocenie Jurka Polska rozpoczyna właśnie "budowę samodzielności naszego regionu" i dlatego Bruksela reaguje na to nerwowo.
- Oni muszą się nauczyć z nami żyć i zrozumieć, że jedność oznacza wzajemność, słuchanie się nawzajem i wtedy Europa pójdzie do przodu - stwierdził europoseł. Jurek przekonywał też, że polityka budowy samodzielności naszej części Europy nie podoba się nie tylko Brukseli, ale również Rosji. - Putin na pewno kibicuje pacyfikowaniu Europy Środkowej, bo zarówno Rosja, jak i Niemcy, uważają, że Europa Środkowa powinna być strefą przejściową. Pasem tranzytowym do handlu między Europą Zachodnią i Rosją - wyjaśnił.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Według informacji Bloomberga we wtorek UE i Wielka Brytania podejmą rozmowy o zajęciu zamrożonych rosyjskich aktywów.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Minister obrony Ukrainy Rustem Umerow zapewnia, że ukraińscy żołnierze nie dostali się w okrążenie w obwodzie kurskim.
W pożarze, który wybuchł w klubie nocnym w mieście Kočani w Macedonii Północnej, gdzie na koncercie zebrało się ponad tysiąc osób, zginęło co najmniej 59 osób. 155 osób zostało rannych - poinformował macedoński minister spraw wewnętrznych Pancze Toszkowski.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Bloomberg informuje, że USA rozmawiają z Rosją o możliwościach współpracy z Gazpromem przy projektach energetycznych w Europie i Azji.
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. AP informuje, że Ukraińcy nie mają już pocisków ATACMS.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych nałożył największą w historii karę w wysokości ponad 27 mln zł na Pocztę Polską za niezgodne z prawem przetwarzane danych 30 mln obywateli przy okazji tzw. wyborów kopertowych. Ukarano też Ministerstwo Cyfryzacji.
- Mam nadzieję, że zostanie przeprowadzone rzetelne postępowanie prokuratorskie wyjaśniające okoliczności śmierci ś.p. Barbary Skrzypek, której odejście, niestety, ma w tym wymiarze również charakter państwowy - mówił prezydent Andrzej Duda w oświadczeniu dotyczącym śmierci Barbary Skrzypek, byłej wieloletniej współpracownicy prezesa PiS.
Czy deregulacja przyniesie realne korzyści? Jaką rolę w tym procesie odegra Rafał Brzoska? Prof. Elżbieta Chojna-Duch ocenia plany rządu i wskazuje kluczowe wyzwania związane z eliminacją barier prawnych.
To nie USA, ale Unia Europejska wydała do tej pory najwięcej na pomoc wojskową dla Ukrainy. Teraz Bruksela przygotowuje nowy pakiet pomocowy na ten rok. Jego wartość może sięgnąć 40 mld euro.
Sławomir Mentzen spotkał się w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego z prezydentem Andrzejem Dudą. Spotkanie dotyczyło m.in. kwestii bezpieczeństwa, ale Mentzen ujawnił, że rozmawiał z Dudą również o kampanii wyborczej. Polityk Konfederacji wyjaśnił, że spotkanie odbyło się z jego inicjatywy.
Rafał Trzaskowski wygrałby drugą turę wyborów prezydenckich niezależnie od tego, kto byłby jego rywalem. Sławomir Mentzen miałby jednak mniejszą stratę do kandydata KO, niż Karol Nawrocki – wynika z nowego sondażu IBRiS.
Gdy jest zagrożenie ze strony Rosji i Białorusi powinny być budowane nie tylko zapory inżynieryjne, a też pola minowe. Ministrowie państw bałtyckich rekomendują wycofanie się z konwencji ottawskiej, która zakazuje stosowania min przeciwpiechotnych.
O podmiotowym traktowaniu kobiet w kampanii nie świadczą uśmiechnięte fotografie czy wypowiedzi o tym, że mają pilnować swoich mężczyzn, albo oceny ich wyborczych decyzji.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas