Hattrick Messiego. Ma więcej goli w reprezentacji niż Pele

Lionel Messi strzelił trzy gole w wygranym 3:0 meczu eliminacji mistrzostw świata, w którym Argentyna pokonała Boliwię.

Publikacja: 10.09.2021 05:46

Lionel Messi w meczu Argentyna-Boliwia 3:0

Tym samym Messi wyprzedził Pelego na liście najlepszych strzelców południowoamerykańskich reprezentacji. Pele strzelił dla Brazylii 77 goli w 92 meczach, Messi ma na koncie 79 goli w 153 meczach w kadrze Argentyny.

Messi otworzył wynik spotkania w 14 minucie, po efektownej indywidualnej akcji zakończonej celnym strzałem sprzed pola karnego.

W 64 minucie Messi podwyższył wynik meczu po dwójkowej akcji z Lautaro Martinezem.

79

Tyle goli w reprezentacji Argentyny strzelił Lionel Messi

W 88. minucie kapitan reprezentacji Argentyny skompletował hattricka dobijając do bramki strzał jednego z kolegów.

Był to siódmy hattrick Messiego w meczach reprezentacji.

Mecz z Boliwią był pierwszym meczem reprezentacji Argentyny rozgrywanym u siebie z udziałem widzów od początku epidemii COVID-19. Piłkarze reprezentacji Argentyny wykorzystali ten fakt, by zaprezentować fanom puchar za wygranie w lipcu Copa America - co było pierwszym trofeum zdobytym przez argentyńską reprezentację od 28 lat.

Argentyna w eliminacjach do mundialu w Katarze zajmuje drugie miejsce w 10-zespołowej grupie. Na mundial zakwalifikują się bezpośrednio cztery zespoły. Piąta drużyna w grupie zagra w barażach kontynentalnych o udział w mundialu.

W innym meczu południowoamerykańskich eliminacji do mundialu Kolumbia wygrała z Chile 3:1. Kolumbia zajmuje piąte miejsce w tabeli, Chile jest ósme.