Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 11.07.2025 10:58 Publikacja: 29.10.2022 18:04
Foto: AFP
Dramatycznie skończyła się coroczna impreza halloweenowa w seulskim regionie Itaewon. Wybuch paniki w tłumie bawiących się spowodował niespotykaną liczbę przypadków zaburzenia oddychania. Wzywano pogotowie ratunkowe, w związku z kłopotami oddechowo-sercowymi. Prawie 60 osób doznało zatrzymania akcji serca. U wielu poszkodowanych trzeba było zastosować resuscytację. Na miejsce skierowano ponad 140 zespołów strażackich.
Szacuje się, że na ulicznej imprezie mogło bawić się ok. 100 tys. osób. To miała być pierwsza od czasu pandemii zabawa na świeżym powietrzu, na której nie trzeba było nosić masek. Korespondent BBC w Seulu Hosu Lee relacjonuje, że tłum był tak wielki, iż trudno było mówić o przestrzeganiu jakichkolwiek zasad bezpieczeństwa. Po wybuchu paniki ludzie tratowali się nawzajem w wąskich uliczkach. "Jest bardzo wiele ofiar. Leżą przykryte prześcieradłami. Karetki zabierają ciała, jedne po drugich.".
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Szwedzka Komisja ds. Adopcji opisała afery z oszustwami i handlem dziećmi. Szwecja może teraz odejść od międzyna...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Dla co trzeciego mieszkańca naszego kraju z pokolenia Z (16–26 lat ) jest obojętne, czy żyje w wolności, czy aut...
Julian McMahon, australijski aktor, najbardziej znany z występów w „FBI: Most Wanted”, „Czarodziejkach”, „Nip/Tu...
Władze Holandii chcą zakazu pirotechniki w Nowy Rok – jak zdecydowała wyższa izba parlamentu tego kraju, nadchod...
Tylko 6 tygodni w Niemczech, 9 tygodni w Czechach, ale nawet 14 tygodni we Włoszech – tak długo odpoczywają uczn...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas