Aktualizacja: 27.11.2015 12:39 Publikacja: 27.11.2015 11:48
5 zdjęć
ZobaczFoto: AFP
Tradycję darowywania indykom życia na czwarty czwartek listopada zapoczątkował George Bush senior w 1989 roku. Dla pewności zwierzęta są przygotowywane na oficjalną uroczystość w parach, gdyby miało się okazać, że jeden z nich nie do końca przejmie się występem przed prezydentem i kamerami.
W tym roku indyki nazywały się odpowiednio na cześć "uczciwości" i prezydenta Lincolna. O ile imię pierwszego "Honest" przeszło bez echa, to drugie, "Abe" (zdrobnienie od Abrahama) bardzo rozśmieszyło Chińczyków. Dla Abe to przede wszystkim obecny premier Japonii, Shinzo Abe.
Chiny mają z Japonią na pieńku. Od lat toczy się spór o wyspy, wpływy i militarną obecność w regionie. Tokio liczy na kluczowego sojusznika, Stany Zjednoczone i zdaje sobie sprawę, że bez ich pomocy działania Chin z pewnością byłyby bardziej stanowcze i bezkompromisowe. Tym bardziej zatem możemy sobie wyobrazić, jak zadziałało w chińskich mediach przedstawienie szefa japońskiego rządu jako biednego indyka oszczędzonego łaskawie przez Barack Obamę.
Tegoroczne okazy indyków nazywały się przed ceremonią odpowiednio Tom 1 oraz Tom 2. Mają cztery miesiące, wiele doświadczenia przed kamerami i zdołały pokonać 50 konkurentów starannie wyselekcjonowanych z najlepszej indyczej farmy koncernu Foster Farms. Należą do rasy o nazwie Nicolas White słynnej z bardzo białych piór oraz dużych korpusów. Czeka je jeszcze życie luksusowe, jednak dość niedługiej, ponieważ przedstawiciele Nicolas White zamiast tradycyjnych dla indyków 5 lat żyją jedynie 2 lub góra 3 lata.
Tajemnicze drony latające nad New Jersey wprawiają mieszkańców i urzędników w osłupienie. Nikt nie wie, co o tym myśleć - ani gubernator, ani członkowie Kongresu, ani FBI - podaje National Public Radio.
Zarząd Wodny w Utrechcie wypłacił odsetki właścicielom najstarszej oprocentowanej obligacji na świecie: giełdzie nowojorskiej.
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała o wzroście liczby zakażeń malarią na świecie w 2023 roku.
Liderami zaufania publicznego wśród Ukraińców są przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen i prezydent Polski Andrzej Duda - wynika z badania, przeprowadzonego na zlecenie ukraińskiego think tanku Centrum Nowa Europa.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
W okolicy miejscowości Borowicze zdewastowano kilka miejsc pamięci setek akowców, którzy nie przeżyli katowni NKWD. To już kolejny atak na polskie pomniki w Rosji.
Po upadku reżimu Baszara Asada 46 Syryjczykom, którzy przebywają w Polsce, zawieszono wydanie decyzji o przyznaniu ochrony. Co z nimi dalej? Nie wiadomo. W tym roku blisko pół tysiąca Syryjczyków złożyło u nas wniosek o azyl.
W organizmach delfinów, które żyją w Zatoce Meksykańskiej, znaleziono fentanyl – niezwykle silny opioid syntetyczny o działaniu podobnym do morfiny, ale silniejszym – wynika z opublikowanego w czasopiśmie naukowym "iScience" badania.
Prezes RM będzie mógł rozporządzeniem wskazać obszar granicy, na którym przez 60 dni nie będzie możliwe przyjmowanie wniosków o ochronę międzynarodową, ograniczone będzie prawo do azylu.
Teksas przygotowuje się do usuwania migrantów, obiecanego przez prezydenta elekta Donalda Trumpa. Współpracę obiecują również republikańskie władze innych stanów.
Dlaczego młodzi potrzebują dziś tak skomplikowanego slangu? Bo chcą nam pokazać, że wcale nie jesteśmy tacy mądrzy, jak nam się wydaje. Bo jak można nie rozumieć sigmy, skibidi czy brainrot? To wyraz buntu, który nie przejawia się już na ulicy, tylko w internecie, w serwisach społecznościowych, które dla młodych ludzi są dziś naturalnym środowiskiem.
Nikt nie wie, jakie porządki zaprowadzą rebelianci w Syrii, ale państwa europejskie już chciałyby tam odsyłać imigrantów. Prawo jednak na to nie pozwala.
W najnowszym odcinku podcastu „Rzecz w tym” Bogusław Chrabota rozmawia z profesorem Romanem Kuźniarem o dramatycznym upadku reżimu Baszara Asada. Jakie siły doprowadziły do tego punktu po latach wojny domowej? Czy Syria ma szansę na odbudowę, a może czeka ją kolejna fala chaosu? Ekspert analizuje role Rosji, Turcji i Iranu oraz przewiduje konsekwencje dla Bliskiego Wschodu i świata.
"Dzięki protestowi kilkudziesięciu z nas tematy klimatyczne, klimatolodzy i wypowiedzi rządu w tej sprawie, pojawiły się w telewizji i gazetach częściej niż przez cały ostatni rok. To pokazuje, że nasza metoda działa" – podkreślają aktywiści grupy Ostatnie Pokolenie. „Blokady ulic to nasza ostatnia deska ratunku. Nie chcemy utrudniać wam życia ani kierować waszego gniewu przeciwko nam" – zaznaczają.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas