CBA znów kupuje samochody

Służba antykorupcyjna ogłosiła kolejny przetarg na auta. W poprzednich kupiła m.in. luksusowego SUV-a, a opozycja pyta ministra, czy te wydatki są celowe.

Aktualizacja: 27.04.2021 06:13 Publikacja: 26.04.2021 18:56

CBA znów kupuje samochody

Foto: Fotorzepa, Jakub Czermiński

Audi A4, Volkswagen Passat, Opel Insignia, Peugeot 508, a może Skoda Superb? M.in. spośród tych modeli będzie wybierać Centralne Biuro Antykorupcyjne. Ogłosiło ono przetarg na 17 nowych pojazdów służbowych klasy średniej wyższej typu kombi i przy okazji jeden samochód typu kombivan. I jest to już czwarty przetarg na auta na przestrzeni minionego roku.

Samochodowe zakupy CBA zaczęły się w marcu ubiegłego roku, gdy służba rozpisała przetarg na luksusową terenówkę, wyposażoną m.in. w napęd na cztery koła i pneumatyczne zawieszenie z możliwością regulacji prześwitu. Zamówienie ostatecznie unieważniono, a pod koniec roku CBA ogłosiło kolejny przetarg, tym razem na 11 aut klasy średniej wyższej. Wybór padł na BMW serii 3 o mocy 156 KM.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Służby
Nocny pożar 11-piętrowego bloku w Rzeszowie. 250 osób ewakuowanych, nie żyje 14-latka
Służby
Eksplozja i pożar w laboratorium chemicznym w Gdyni
Służby
Po publikacji „Rzeczpospolitej” Karol Nawrocki zmienił zdanie w sprawie ochrony SOP
Służby
Nastolatkowie zatrzymani. Mieli przygotowywać zamach terrorystyczny
Materiał Promocyjny
Firmy, które zmieniły polską branżę budowlaną. 35 lat VELUX Polska
Służby
Rząd jednak nie zlikwiduje CBA? Reaktywacja biura