Wiktor Ferfecki

Wiktor Ferfecki

Dziennikarz, dział krajowy

Absolwent stosunków międzynarodowych w Szkole Głównej Handlowej, związany z mediami od 2005 roku. Pracował kolejno w „Życiu Warszawy” (2005-2006), we „Wprost” (2007-2008) i w portalu tvp.info (2008-2013). Od 2013 roku dziennikarz „Rzeczpospolitej”, z którą współpracował od 2009 roku. W przeszłości stażysta działu zagranicznego Polskiej Agencji Prasowej i członek redakcji „Stosunków Międzynarodowych”. Od początku swojej pracy w mediach relacjonuje prace parlamentu, interesuje się polityczną kuchnią, a zwłaszcza przepisami, regulującymi funkcjonowanie polityki i polityków. Laureat Nagrody Aureliusza przyznawanej osobom, które przyczyniły się do działań na rzecz osób chorych psychicznie, przeciwdziałając ich stygmatyzacji i wykluczeniu społecznemu. Nominowany do nagrody Dobrego Dziennikarza, jedynej w Polsce obywatelskiej nagrody dziennikarskiej.

Koniec epoki Leszka Millera. Nie znajdzie się na listach do europarlamentu

Były premier nie znajdzie się na listach do europarlamentu i definitywnie kończy swoją karierę w polityce. – Mam listę miejsc i osób, które chciałbym odwiedzić na emeryturze – mówi „Rzeczpospolitej”.

Wrócą inspekcje w placówkach dyplomatycznych. To skutek afery wizowej

Rząd chce przywrócić możliwość szybkich kontroli ambasad i konsulatów. Ich brak miał być powodem licznych nieprawidłowości.

Ministerstwo Finansów wyda majątek na remont fontanny

Renowacja wodotrysku resortu finansów wyniesie 1,2 mln zł. – Będziemy przyglądać się temu wydatkowi – obiecuje opozycja.

Mateusz Morawiecki wystąpił na konferencji skrajnej prawicy w Brukseli

– Wolność słowa jest podstawowym prawem człowieka, z którego należy korzystać bez obawy przed odwetem i cenzurą – powiedział w środę były polski premier podczas imprezy, która o mały włos nie doszła do skutku z powodu sprzeciwu władz stolicy Belgii.

Skandal wokół imprezy z Mateuszem Morawieckim

Konferencja, na której głównym mówcą miał być były polski premier Mateusz Morawiecki, w ostatniej chwili została wyrzucona ze słynnej sali w sercu Brukseli.

Posłowie napiszą nową definicję drzewa. Wskazują na jeden brak w dotychczasowym znaczeniu

Parlamentarny Zespół Przyjaciół Drzew pracuje nad poprawą sytuacji prawnej tych roślin. Pod szczególną ochroną mają znaleźć się korzenie.

Kancelaria Donalda Tuska straci dwie trzecie swojego budżetu

Przyszły premier, będąc w opozycji, krytykował rosnące wydatki KPRM. Teraz chce mocno je ściąć, jednak nie w ramach oszczędności, lecz przesunięć.

Wydalić czy pozostawić? Polacy podzieleni w sprawie ambasadora Izraela

Niemal tyle samo ankietowanych opowiada się za wydalaniem, co za pozostawieniem w Polsce izraelskiego dyplomaty Jakowa Liwne, który zwlekał z przeprosinami za atak na konwój humanitarny,

Po wyborach do europarlamentu chcą wyprowadzić Polskę z UE. Kto?

Wśród zarejestrowanych komitetów aż trzy mają słowo „polexit” w nazwie. Czy entuzjazm wobec UE na tyle osłabł, że to słowo staje się wabikiem na wyborców?

Na polską prezydencję w UE pójdzie pół miliarda złotych

Nawet 600 mln zł może kosztować polskie przewodnictwo pracom rady UE. Wkrótce ruszą pierwsze przetargi.