Andrzej Kiciński nowym zastępcą Rzecznika Finansowego

Andrzej Kiciński został powołany przez Ministra Finansów na stanowisko zastępcy Rzecznika Finansowego. Będzie odpowiadał za monitorowanie rynku ubezpieczeniowo-emerytalnego oraz inicjatywy edukacyjne.

Publikacja: 19.03.2020 12:26

Andrzej Kiciński nowym zastępcą Rzecznika Finansowego

Foto: Adobe Stock

dgk

Od 14 października 2019 r. Rzecznikiem Finansowym jest prawnik prof. Mariusz Golecki. Po wczorajszej nominacji  ma dwóch zastępców: Pawła Zagaja oraz Andrzeja Kicińskiego.

Czytaj też: Prof. Mariusz Golecki, nowy rzecznik finansowy: frankowicze nie mogą dokładać do toksycznych kredytów

- Cieszę się, że Andrzej Kiciński wzmocni nasz zespół, gdyż wnosi bardzo różnorodne doświadczenia zawodowe. Wierzę, że będą one pomocne w wypracowaniu rozwiązań, które będą służyły poprawie pozycji klientów sektora ubezpieczeniowego - mówi dr hab. Mariusz Jerzy Golecki, Rzecznik Finansowy.

Głównym zadaniem nowego zastępcy jest bieżące monitorowanie sektora ubezpieczeniowego pod kątem eliminacji negatywnych zjawisk i problemów w relacjach klientów z zakładami ubezpieczeń.

- Chciałbym, żeby powstał system wczesnego ostrzegania przed praktykami szkodliwymi dla klientów. Jeśli dostrzeżemy, że jakieś rozwiązanie czy procedura wdrażana przez jednego ubezpieczyciela będzie krzywdząca dla klientów, będziemy starali się doprowadzić do wycofania się z niej. Chodzi o to, żeby nie było one wdrażane przez kolejne firmy, wobec braku reakcji organów państwa - mówi Mariusz Golecki.

Andrzej Kiciński ma też wdrożyć rozwiązania, które sprawią, że upowszechni się myślenie w kategoriach potrzeb i oczekiwań klientów w towarzystwach ubezpieczeniowych.

- Branża musi lepiej komunikować się z klientami, żeby zredukować asymetrię informacyjną pomiędzy nią a poszukującymi ochrony. My ze swojej strony również będziemy rozwijać projekty edukacyjne służące podniesieniu poziomu wiedzy ubezpieczeniowej klientów - zapowiada Mariusz Golecki.

Andrzej Kiciński, jest związany z branżą ubezpieczeniową od 1994 r. Specjalizował się w zagadnieniach związanych z tworzeniem i sprzedażą usług ubezpieczeniowych oraz kwestiach ochrony konsumentów na rynkach finansowych. Pracował w Grupie Generali, Grupie PZU czy BTUiR Heros Life. Następnie był dyrektorem Departamentu Ochrony Klientów w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego. W Polskiej Izbie Ubezpieczeń, koordynował współpracę z instytucjami rynku ubezpieczeniowego i międzysektorową.

Jest absolwentem Wydziału Zarządzania, Uniwersytetu Warszawskiego, Podyplomowych Studiów Ubezpieczeń w Szkole Głównej Handlowej, Studiów Podyplomowych na Akademii Finansów i Biznesu Vistula na kierunku Specjalista ds. Ubezpieczeń. Zajmuje się działalnością naukowo-badawczą w dziedzinie ekonomii i finansów.

Sądy i trybunały
Ważna opinia z TSUE ws. neosędziów. Nie spodoba się wielu polskim prawnikom
Sądy i trybunały
Będzie nowa ustawa o Sądzie Najwyższym. Ujawniamy plany reformy
Matura i egzamin ósmoklasisty
Jakie warunki trzeba spełnić, aby zdać maturę 2025?
ZUS
Kolejny pomysł zespołu Brzoski: ZUS rozliczy składki za przedsiębiorców
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Prawo rodzinne
Resort Bodnara chce dać więcej czasu rozwodnikom. Szykuje zmianę w prawie
Materiał Partnera
Polska ma ogromny potencjał jeśli chodzi o samochody elektryczne