W akademickiej giełdzie pracy uczestniczył Pierwszy Urząd Skarbowy w Kielcach. Poszukiwani byli studenci i osoby z wyższym wykształceniem. Pracownicy urzędu udzielali informacji na temat stażu oraz zatrudnienia w administracji podatkowej.
Podobne doświadczenia ma Izba Skarbowa w Warszawie, która na październikowych targach pracy i przedsiębiorczości udostępniała informacje dotyczące zasad przeprowadzania naboru na wolne stanowiska w administracji podatkowej oraz aktualne oferty pracy w izbie i w urzędach skarbowych województwa mazowieckiego. Stoisko izby było jednym z najczęściej odwiedzanych, a przygotowana przez nas oferta spotkała się z dużym zainteresowaniem cieszą się urzędnicy.
Uczestnictwo w akademickich giełdach pracy nie jest szczególnie popularną formą pozyskiwania pracowników do urzędów skarbowych. To raczej inicjatywa lokalna powiedziała Rz" Wiesława Dróżdż, rzecznik prasowy administracji podatkowej w Ministerstwie Finansów.
Jak twierdzi, nowych kadr poszukuje się przeważnie za pośrednictwem powiatowych urzędów pracy. W ten sposób pozyskiwani są przeważnie studenci, którzy przychodzą do urzędów skarbowych na staż i niejednokrotnie tam zostają po przejściu rekrutacji dodaje Wiesława Dróżdż.
O tym, że warto szukać zatrudnienia w skarbówce na targach pracy organizowanych przez urzędy pracy i urzędy miejskie, świadczy przykład IS w Kielcach i podległych jej urzędów skarbowych, w których w 2009 r. staż odbywały 294 osoby, a po jego zakończeniu zatrudnienie znalazły 33 osoby.