Aktualizacja: 10.01.2017 05:00 Publikacja: 10.01.2017 05:00
Foto: www.sxc.hu
To pytanie, od 1 stycznia 2017 roku nurtuje każdą gminną jednostkę budżetową typu: szkoła, gimnazjum, przedszkole, żłobek, czy też ośrodek pomocy społecznej (OPS), gminny ośrodek pomocy społecznej (GOPS), miejski ośrodek pomocy społecznej (MOPS), dom pomocy społecznej (DPS). Od tego właśnie momentu, czyli od 1 stycznia 2017 roku, po wdrożeniu obowiązkowej centralizacji rozliczeń VAT w gminie, jest to pytanie niezwykle istotne. Szczególnie dla potrzeb zgłoszenia tego dochodu w deklaracji VAT-7 w poz. 10.
Sąd Rejonowy w Starogardzie Gdańskim rozstrzygnął kwestię, która wśród niektórych kierowców i ekspertów wzbudza wątpliwości, a mianowicie, kiedy możemy mówić o pieszym wchodzącym na przejście.
Jeśli Karol Nawrocki będąc szefem IPN, zdecydował się startować w wyborach i zaprzęgnie do kampanii podległą sobie instytucję, będzie działał wbrew prawu.
Wzrost cen papierosów i innych wyrobów tytoniowych oraz alkoholu. Podniesienie składki ZUS oraz wyższe stawki podatku od nieruchomości – na te m.in. podwyżki w 2025 r. powinniśmy się przygotować.
Po przyjęciu przez rząd nowelizacji mrożącej ceny energii adwokat Artur Pięta z Kancelarii Adwokackiej Sieńko Pięta i Partnerzy s.c. tłumaczy, jakie dokumenty złożyć i gdzie, aby zapłacić mniej za prąd.
Prezydent może zawetować ustawę o wolnej Wigilii, jeśli trafi do niego w kształcie uchwalonym w środę przez Sejm - podaje Polskie Radio. Doradca Andrzeja Dudy przekazał, że głowa państwa planuje w tej sprawie konsultacje społeczne.
Transport intermodalny wspiera zrównoważony rozwój kraju. Łączy w sobie zalety różnych środków transportu, które przynoszą znaczące korzyści zarówno dla gospodarki, jak i środowiska naturalnego. Jak Fundusze Europejskie pomagają nam w niego inwestować?
Region organizuje szereg akcji pomocowych, również skierowanych do dzieci i młodzieży.
Od przyszłego roku dla lokalnych władz wartość CIT wypracowana przez firmy działające na ich terenie będzie miała wpływ na samorządowe finanse – to efekt reformy, która zacznie obowiązywać od 2025 r.
Udział osób 55+ osiągnął historyczne maksimum we współczesnej Rosji. Stanowią one 30 proc. z liczącej ponad 146 mln rosyjskiej populacji. To bardzo zła wiadomość dla finansów państwa. Rosja jest bowiem krajem o najniższym wieku emerytalnym w Europie. Do tego prowadzącym wywołaną przez siebie wojnę.
W najnowszym numerze dodatku „Administracja” tradycyjnie poświęcamy sporo miejsca funkcjonowaniu spółek komunalnych i ich organów.
W aspekcie gospodarki finansowej JST naczelną rolę należy przypisać głównemu księgowemu/skarbnikowi danej jednostki. Przepisy wyposażają takie osoby w szerokie kompetencje, ale też szeroko rozumianą odpowiedzialność za naruszenia dyscypliny budżetowej.
Kiedy spółki komunalne zobowiązane są stosować przepisy ustawy o gospodarce nieruchomościami, a w jakich sytuacjach są zwolnione z tego obowiązku?
Komisja Europejska pozytywnie oceniła ścieżkę wydatków w Polsce na lata 2025-2028 i zaproponowała Radzie UE przyjęcie polskich propozycji – podaje Ministerstwo Finansów.
Samorządy, ich jednostki organizacyjne, organizacje pozarządowe, lokalne grupy działania to tylko wybrane podmioty, które mają prawo sięgnąć po środki działania 7.3 „Równe szanse”.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas