Wśród ponad 100 prac są dzieła klasyków fotografii – Tadeusz Rolke, Zofia Rydet, Zygmunt Rytka, Józef Robakowski i Jan Bułhak oraz twórców młodszego pokolenia - Rafał Milach, Adam Pańczuk, Anna Bedyńska, Kacper Kowalski i Karolina Breguła.
Nie zabraknie również zdjęć z historią, takich jak "Trening Mariana Woronina / AWF" Leszka Fidusiewicza, wykonany na początku stanu wojennego w konspiracji, ponieważ fotografowanie obiektów wojskowych było wtedy równoznaczne ze szpiegostwem. „Fidus" wychodząc z domu na wszelki wypadek pożegnał się z żoną i dzieckiem. Udało się, zdjęcie trafiło do Francji i bez nazwiska twórcy zostało opublikowane w Paris Match w dniu, w którym Woronin zdobył tytuł mistrzowski na halowych Mistrzostwach Europy w Mediolanie, w marcu 1982 r.
Przebojem aukcji może stać się wykonany w 1931 r. przez Józefa Głogowskiego dyptyk przedstawiający Stanisława Ignacego Witkiewicza - „Nieśmiały bandyta" i „Groźny bandyta". Jeden z fotograficznych autoportretów Witkacego został sprzedany na aukcji w 2003 r. za 135 tys. zł. Do dziś jest najdrożej sprzedaną fotografią na polskim rynku.
Powodzeniem zapewne będą się cieszyć portrety osobistości świata kultury: Krzysztof Zanussi w obiektywie Krzysztofa Gierałtowskiego i Barbara Krafftówna sfotografowana przez Zofię Nasierowską.