Wysoka ocena możliwości rozwoju w firmie, międzynarodowe środowisko pracy oraz dostęp do nowych technologii zadecydowały o tegorocznym, trzecim już z rzędu zwycięstwie budowlanej firmy Skanska w rankingu najlepszych pracodawców zatrudniających inżynierów w Polsce. Jednak w obecnej  10.już edycji BDI   walka była bardziej wyrównana niż w ostatnich latach - szwedzka firma uzyskała tylko niewielką przewagę nad zdobywcą drugiego miejsca, General Electric, która też została wysoko oceniona pod względem możliwości rozwoju pracowników i styczności z nowymi technologiami. Na obie firmy głosowali najczęściej  inżynierowie z woj. mazowieckiego absolwenci Politechniki Warszawskiej.

Skanska i GE miały wyraźną przewagę nad  Siemensem, który uplasował się na trzecim miejscu ceniony m.in.  za dostęp do nowych technologii  i szeroki zakres działalności. Czołówkę rankingu zdominowały (jak w poprzednich latach) spółki międzynarodowych korporacji. Najwyżej ocenioną przez inżynierów  firmą z polskim kapitałem okazał się paliwowy potentat PKN Orlen, który zajął  6. miejsce m.in.  za możliwości rozwoju i atrakcyjne wynagrodzenie. Za to krajowe  firmy wypadły bardzo dobrze w kilku uwzględnionych w rankingu kategoriach;   Lotos zajął pierwsze miejsce pod względem atrakcyjności wynagrodzenia i dostępu do nowych technologii. Ostatecznie jednak nie zmieścił się w pierwszej 10. tce rankingu, podobnie jak Polska Grupa Energetyczna, która wygrała w kategorii najatrakcyjniejsze dodatki pozapłacowe.

Do pierwszej  10. nie dostał sie też globalny potentat IT  , który został najwyżej ocenony pod względem  atmosfery   pracy w firmie. W tegorocznej edycji swoje głosy oddało 2117 inżynierów. Każdy z głosujących wskazał maksymalnie trzy firmy, które uznał za najatrakcyjniejsze.