Spraw sobie prezent.
Dostęp do rp.pl do 50% taniej!
Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl
Otrzymasz dostęp do serwisu rp.pl, w tym artykułów z "Rzeczpospolitej"
i weekendowego magazynu Plus Minus.
Aktualizacja: 25.08.2015 22:47 Publikacja: 25.08.2015 22:00
Przerwa w pracy w warszawskim biurze Atrium 1 firmy Skanska
Foto: materiały prasowe
Ponad sześciu na dziesięciu Polaków pracuje po godzinach przynajmniej dwa razy w tygodniu, a trzech na dziesięciu twierdzi, że nawet każdego dnia spędza w pracy więcej czasu niż przewiduje to ich umowa o pracę – wynika z najnowszej sondy portalu Rynekpracy.pl. Potwierdza to ustalenia niedawnego raportu firmy Microsoft przygotowanego na podstawie badania Ipsos Mori; według niego, aż 42 proc. polskich pracowników spędza w biurze od 41 do nawet 50 godzin tygodniowo, czyli o dziesięć godzin więcej niż średnia na naszym kontynencie.
Spraw sobie prezent.
Dostęp do rp.pl do 50% taniej!
Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl
Otrzymasz dostęp do serwisu rp.pl, w tym artykułów z "Rzeczpospolitej"
i weekendowego magazynu Plus Minus.
Prawie co czwarty pracodawca z branży automotive zamierza w najbliższych miesiącach zwiększyć liczbę pracowników, stawiając jednocześnie na rozwój nowych technologii, bo większość firm narzeka na niedobór kandydatów do pracy.
Trudniej będzie w tym roku o najlepiej płatne sezonowe zajęcia w charakterze elfa czy Świętego Mikołaja. Łatwiej może być za to o oferty świątecznych prac „last minute”.
Pomimo stagnacji i niepewności w gospodarce aktywność zawodowa Polaków bije rekordy. To głównie zasługa kobiet, wśród których już ponad połowa pracuje.
Dla prawie dziewięciu na dziesięciu pracujących Polaków brak doceniania przez przełożonego jest silnym argumentem przemawiającym za zmianą pracodawcy. Zwiększa to ryzyko rotacji kadr, która nadal jest wyzwaniem dla wielu firm.
W III kwartale br. w Polsce pracowało 16,87 mln osób, najwięcej w historii badań. To o ponad 180 tys. osób więcej niż rok wcześniej. Dane te kontrastują z konsekwentnym spadkiem zatrudnienia w sektorze przedsiębiorstw.
Jak powinna wyglądać cyfrowa transformacja biznesu i jak mogą ją wspierać nowoczesne technologie – wyjaśnia Olga Złotnicka, dyrektorka wykonawcza ds. transformacji i efektywności Orange Polska.
Comarch, największy dostawca systemów ERP w Polsce, przedstawia nowe narzędzie – Comarch ChatERP. Jest to interaktywny asystent o nazwie ChatERP, który jest równolegle rozwijane we flagowym produkcie tj. w Comarch ERP Optima, a docelowo będzie dostępny we wszystkich systemach Comarch ERP. Narzędzie jest oparte o generatywną sztuczną inteligencję.
NewConnect w ostatnich kilkunastu miesiącach radzi sobie znacznie gorzej niż główny parkiet. Impulsem do ożywienia mogą być zmiany regulacyjne.
Amerykański indeks giełdowy SP 500 dzieli od historycznego rekordu już tylko nieco ponad 5 proc. Nastroje na światowych parkietach są dobre. Przekonamy się, czy optymizm może być paliwem do zwyżek w grudniu.
Środowy handel gazem w Europie na koniec zakończył się spadkiem ceny surowca o blisko 7 procent do 451 dolarów za tysiąc metrów sześciennych. Unijne magazyny są pełne zgromadzone wcześniej surowca.
Wiele firm z warszawskiej giełdy pokazało lepsze wyniki, niż można było się spodziewać. Które z nich mocno zaskoczyły rynek?
Podmiot zatrudniający wezwany do zawarcia umowy o zarządzanie PPK ma na to 30 dni. Nawet jeśli dany podmiot nie ma obowiązku wdrożenia PPK, powinien odpowiedzieć na wezwanie PFR.
Kompaktowe mieszkania sprzedają się niezależnie od otoczenia, a do tego ze świetnymi marżami – przekonuje wybierająca się na giełdę spółka.
Małe i średnie firmy w ostatnim czasie pozostawały w cieniu spółek z WIG20. Szansą dla mniejszych emitentów są krajowe fundusze i drobni gracze.
Jakie korzyści niesie ze sobą urlop w pojedynkę i czy w Polsce to zjawisko jest popularne?
Tomasz Pietryga, zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, został nagrodzony tytułem „Przyjaciel Polskiej Przedsiębiorczości”, w plebiscycie Orły Polskiej Przedsiębiorczości, organizowanym przez Ogólnopolską Federacje Przedsiębiorców i Pracodawców- Przedsiębiorcy.pl.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
Mateusz Morawiecki ponosi polityczne koszty operacji pod roboczym kryptonimem "rząd 14-dniowy", ale dla PiS-u płyną z niej korzyści, które nie ograniczają się tylko do wydłużenia czasu pobierania wynagrodzeń członków rządu czy partyjnych nominatów w spółkach Skarbu Państwa.
Michelin, największy w Europie i jeden z największych na świecie producent opon ogłosił koniec produkcji w dwóch niemieckich zakładach, które mają zostać zlikwidowane w 2025 r. Centrum Kontaktu z Klientem francuska firma przeniesie do Polski.
Rafał Brzoska, właściciel i prezes InPostu poinformował w mediach społecznościowych, że firma została oficjalnym partnerem drużyny piłkarskiej Newcastle United.
Skojarzenia podobno wiele o nas mówią. Politykom Prawa i Sprawiedliwości wszystko kojarzy się z aferami, lobbingiem i wrzutkami do ustaw. Ciekawe dlaczego.
Grupa Stellanits posiadająca w swoim portfolio również włoskie marki, chce produkować we Włoszech milion pojazdów rocznie. Z taką propozycją do tamtejszej legislacji wyszedł szef koncernu Carlos Tavares. W zamian firma chce otrzymać dyspensę podatkową oraz pomoc z odroczeniem wprowadzenia normy Euro 7.
Państwo Środka rozpoczęło potężną inwestycję w centra danych - budowa pozwoli skonstruować infrastrukturę, która będzie dysponowała docelową mocą obliczeniową równą wydajności aż 6 mln pecetów. Nowatorska jest lokalizacja centrów.
Izrael poinformował kilka państw arabskich, że chce utworzyć strefę buforową po palestyńskiej stronie granicy Strefy Gazy, aby zapobiec przyszłym atakom - informuje agencja Reutera powołując się na źródła w regionie.
Dawny gwiazdor wielkiej firmy inwestycyjnej PIMCO wprawdzie nie gra już o taką stawkę jak w przeszłości, kiedy zarządzał największym na świecie funduszem obligacji, ale nadal potrafi zarabiać.
Hyundai pokazał pierwsze zdjęcia odnowionego Tucsona. Kompaktowy SUV w nowej odsłonie ma zadebiutować w Europie w 2024 roku.
Przestępca strzelał z broni czarnoprochowej, nie musiał mieć na nią pozwolenia. Pierwsze ustalenia śledczych wskazują na błędy policjantów, którzy zatrzymali mężczyznę, ale go nie przeszukali - ustaliła „Rzeczpospolita”.
Powinien wrócić obowiązek noszenia maseczek. Czeka nas ciężka covidowa zima - mówi dr med. Paweł Grzesiowski, ekspert NRL ds. zagrożeń epidemicznych.
Spotify ogłosił listę najpopularniejszych u siebie podcastów w 2023 r. Najczęściej słuchany był „Żurnalista”, potem „Kryminatorium” oraz „WojewódzkiKędzierski”.
Gremi Media zanotowała dynamiczny wzrost, osiągając w listopadzie 6,45 miliona realnych użytkowników. To znaczący skok o ponad 2 miliony nowych czytelników w ciągu roku. Jeszcze dynamiczniej rosnąca liczba odsłon generowanych przez użytkowników świadczy o rosnącym zaangażowaniu społeczności korzystającej z treści Gremi Media.
Szczyt klimatyczny w Dubaju zaliczył spektakularny zgrzyt, zanim jeszcze się zaczął: szejkowie z Emiratów chcieli w czasie szczytu negocjować nowe kontrakty na kopaliny. O ironio, na własne potrzeby państwa arabskie chętnie inwestują w OZE.
Agencja ratingowa S&P utrzymała ocenę wiarygodności kredytowej Polski na niezmienionym poziomie. Kilka lat wysokiego deficytu sektora finansów publicznych nie doprowadzi jej zdaniem do nadmiernego wzrostu zadłużenia.
Wyrok II FSK 496/21 - Wyrok NSA z 2023-10-10 potwierdza po raz kolejny, że prawa obywatela nie mają dla tego sądu żadnego znaczenia.
W muzeum pałacu w Wilanowie można obejrzeć wyjątkową wystawę „Oto Światłość Wielka i Klucz Rajski. Hymny z tatarskich zaścianków króla Sobieskiego”.
Prezydent Andrzej Duda bierze udział w Konferencji COP28 w Dubaju. W swoim wystąpieniu podkreślał, że energia atomowa jest niezbędna do realizacji ambitnych planów klimatycznych, a jej wykorzystanie może ochronić Ziemię.
"27 listopada prezydent Andrzej Duda powołał rząd Mateusza Morawieckiego. Jak ocenia Pani/Pan jego skład?" - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.
Światowa Organizacja Zdrowia zwróciła się do władz Chin o więcej informacji na temat gwałtownego wzrostu zachorowań na choroby układu oddechowego i zapalenia płuc u dzieci.
„Uśmiech losu” Jakimowskiego, „Kiedy stopi się lód” Baetens i „Niedźwiedzie nie istnieją” Panahiego – łatwo nie będzie, ale za to jak ciekawie i inspirująco do refleksji na temat życia i świata!
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas