Jakie błędy występują w sprawozdaniach finansowych

Nieprawidłowości w sprawozdaniach finansowych prowadzą do błędnych decyzji zarządczych wewnątrz organizacji oraz nieprawidłowej oceny sytuacji jednostki przez zewnętrznych użytkowników sprawozdania. Dlatego warto się skupić na identyfikacji błędów w sprawozdaniach i wprowadzeniu kroków, które pomogą im zapobiec.

Publikacja: 27.12.2023 02:00

Jakie błędy występują w sprawozdaniach finansowych

Foto: Adobe Stock

Zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym ludzie uczą się na błędach, które popełnili. Tak też się dzieje w świecie rachunkowości. Sporządzanie sprawozdań finansowych jak każda czynność przeprowadzana przez człowieka narażona jest na błędy. Pomyłki te mwogą wynikać z nieprawidłowości powstających w momencie sporządzania samego sprawozdania, jednak uchybienia wpływające na jakość sprawozdania mogą powstać już w momencie ujmowaniu zdarzeń gospodarczych w księgach w ciągu okresu sprawozdawczego. Nieprawidłowości mogą również być rezultatem błędnie wybranych zasad rachunkowości przez jednostkę.

Pozostało 95% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

ZUS
ZUS przekazał ważne informacje na temat rozliczenia składki zdrowotnej
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Prawo karne
NIK zawiadamia prokuraturę o próbie usunięcia przemocą Mariana Banasia
Aplikacje i egzaminy
Znów mniej chętnych na prawnicze egzaminy zawodowe
Prawnicy
Prokurator Ewa Wrzosek: Nie popełniłam żadnego przestępstwa
Prawnicy
Rzecznik dyscyplinarny adwokatów przegrał w sprawie zgubionego pendrive'a