Rola dyrektora finansowego firmy startującej na rynek kapitałowy

W zakres obowiązków dyrektora finansowego jako głównodowodzącego finansami prywatnego przedsiębiorstwa może także wchodzić pozyskiwanie kapitału. Zazwyczaj wiąże się ono z poszukiwaniem dostępu do publicznych rynków finansowania oraz poszukiwaniem inwestorów poprzez ścisłą współpracę z domem maklerskim. W dłuższej perspektywie wiąże się także z budową odpowiedniej struktury korporacyjnej i solidnej marki na rynku.

Publikacja: 21.09.2021 13:19

Rola dyrektora finansowego firmy startującej na rynek kapitałowy

Foto: Adobe Stock

Należy pamiętać o tym, że głównym założeniem inwestora jest pomnażanie jego kapitału czyli osiąganie zysków. Dyrektor finansowy jak i zarząd firmy startującej na rynek kapitałowy są zobligowani do przekonania inwestora do swoich racji i wizji rozwoju przedsiębiorstwa. Musi to nastąpić zanim prywatny bądź instytucjonalny inwestor zdecyduje się ulokować swoje środki w tej konkretnej spółce. Poza pozyskiwaniem inwestorów do IPO dyrektor finansowy przede wszystkim przygotowuje cały proces pod kątem finansowym, a także zajmuje się wprowadzaniem nowych regulacji w spółce po debiucie giełdowym.

Pozostało 95% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Zamów w promocji 99 zł za pierwszy miesiąc, każdy kolejny w cenie 199 zł

Korzystaj z nieograniczonego dostępu m.in. do artykułów, raportów prawnych i ekonomicznych, specjalistycznych rankingów a także weekendowego wydania „Plus Minus”.
Możesz zrezygnować w każdej chwili.

Nauczyciele
Godziny czarnkowe po nowemu. Oto, co się zmieni dla nauczycieli
Prawo karne
Sąd Najwyższy nie posłuchał TK ws. prawa łaski dla Kamińskiego i Wąsika
Sądy i trybunały
Prof. Andrzej Zoll: premier zachowuje się w sposób niedopuszczalny
Prawo karne
Komisja wystawi wilczy bilet do pełnienia funkcji państwowych
Sądy i trybunały
TK ma wesprzeć PiS w odblokowaniu Trybunału