Analiza due diligence – przebieg badania

W dynamicznie zmieniającym się otoczeniu kluczowym elementem działalności inwestora staje się sprawna i skuteczna analiza dostępnych informacji. Obecnie nie jest problemem dostęp do informacji tylko właściwa weryfikacja ich przydatności pod kątem procesu decyzyjnego. Doskonałym przykładem oceny wielu informacji dotyczących transakcji biznesowej jest due diligence.

Publikacja: 14.09.2021 07:29

Analiza due diligence – przebieg badania

Foto: Adobe Stock

Due diligence to część dobrze przygotowanej transakcji kupna spółki lub projektu inwestycyjnego. Najczęściej stanowi wstępny etap procesu fuzji, nabycia lub przejęcia przedsiębiorstwa, następujący po podpisaniu listu intencyjnego i umowy o zachowaniu poufności. Badanie polega na przesłaniu przez kupującego pytań i zakresu danych potrzebnych do analizy sytuacji biznesowej podmiotu. Dobrze przeprowadzony proces pozwala na obiektywną ocenę sytuacji finansowej i operacyjnej spółki, a także na zidentyfikowanie istniejących i przyszłych ryzyk. Pozwala na lepsze zrozumienie sposobu działalności przedsiębiorstwa, a także pozwala na świadome podjęcie decyzji inwestycyjnej.

Pozostało 92% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Podatki
Sprzedali odziedziczone mieszkanie. Zapędy fiskusa musiał zastopować sąd
Zawody prawnicze
Czystki w krakowskich prokuraturach. To ewenement w skali całego kraju
Sądy i trybunały
Pracownicy sądów i prokuratur przedstawili swoje żądania Bodnarowi
Zadania
Zielona rewolucja w polskich miastach. Muszą stworzyć plany klimatyczne
Materiał Promocyjny
Jakie są główne zalety systemów do zarządzania zasobami ludzkimi?
Sądy i trybunały
Ujawniono drugi przypadek inwigilowania Pegasusem sędziego w Polsce
Prawo karne
Polak skazany na dożywocie w Kongu jest już na wolności