"Rzeczpospolita" otwiera z tematu ważnego dla każdego przedsiębiorcy. Każdy bowiem jakiś kontakt z Urzędem Skarbowym ma lub miał będzie. Każdy też drapie się w głowę co może uznać za koszt prowadzenia działalności, a co nie. I co się okazuje? Że zakup ubrania dla konferansjera urząd zakwestionował, ale gdy księgowa kupiła sobie rasowego psa US nie miał z tym problemów. Bo wszystko zależy od uzasadnienia i tego czy uda nam się urzędnika przekonać, że zakup był faktycznie celowy. "Rzeczpospolita" kontynuuje ten temat także na otwarciu stron prawnych.
W czwartek giełda nie pracowała, więc wydawałoby się, że na stronach ekonomicznych nic ciekawego się nie znajdzie. Ale przedłużony weekend w okolicy Bożego Ciała sprzyja snuci planów wakacyjnych, więc "Rzeczpospolita" zrobiła zestawienie cen paliw w poszczególnych krajach Europy. Przedstawiła również wysokość kar za wykroczenia drogowe. W kwestii paliw: najwięcej litrów ON za równowartość 100 zł uda się kupić na Łotwie (prawie 26 l) i Bułgarii (prawie 25 l). Z kolei nieco powyżej 24 l kupimy w Czechach, na Litwie i Polsce. W Szwecji za równowartość 100 zł uda się kupić jedynie nieco ponad 15 litrów. Drogo jest także w Wielkiej Brytanii, Włoszech i Norwegii. Warto przeczytać planując wakacyjne wyjazdy.
W "Rzeczpospolitej" warto też zajrzeć na strony krajowe. Dowiemy się tam, że Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych do walki z alkoholizmem zamierza wykorzystać księży. A także bardzo ciekawy artykuł o tym jak urzędnicy stołecznego ratusza (ci na najwyższych stanowiskach) omijają prawo.
"Gazeta Wyborcza" na pierwszej stronie zastanawia się nad tym dlaczego Rosjanie oddali Ukraińcom Nadię Sawczenko, a w środku gazety opisane są kulisy negocjacji. Wniosek główny: Putin zgadzając się na wymianę przegrał, ale chcąc utrzymać dobre stosunki z UE musiał to zrobić. "Gazeta" stawia – piórem swojego wicenaczelnego – także inne pytanie na pierwszej stronie. Czy 4 czerwca winien być świętem państwowym? Przypomnijmy, że to data pierwszych, częściowo wolnych, wyborów w Polsce w roku 1989. Jarosław Kurski nie ma wątpliwości, że święto być powinno i zachęca do poparcia inicjatywy. A skoro przy święcie jesteśmy. Niezawodna "specjalistka" od Kościoła Katarzyna Wiśniewska przeanalizowała homilie hierarchów (niestety tylko dwóch) i połączyła je z ONR. Ciekawe...
Z kolei w "Dzienniku Gazecie Prawnej" warto przeczytać duży tekst Miry Suchodolskiej o bezpieczeństwie Światowych Dni Młodzieży. Autorka wspólnie z ekspertami tworzy kilka scenariuszy zagrożeń i odpowiada na pytania dotyczące ewentualnego zagrożenia. Natomiast w innym artykule można w "DGP" przeczytać o tym czy wiarę da się pogodzić z biznesem. Na koniec zaś warto zajrzeć do rozmowy Magdaleny Rigamonti. Tym razem z mieszkającym w Polsce Syryjczykiem Waielem Awwadem, który jest przekonany o tym, że w tłumie uchodźców szturmujących Europę, są też islamscy terroryści.