PFRON: czas złożyć roczne deklaracje

Do 20 stycznia br. pracodawcy muszą sporządzać różnego rodzaju dokumenty na potrzeby rozliczeń z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych za poprzedni rok.

Publikacja: 08.01.2020 17:00

PFRON: czas złożyć roczne deklaracje

Foto: Adobe Stock

Podstawowe informacje i deklaracje, jakie pracodawcy muszą sporządzić do 20 stycznia 2020 r. i za pomocą e-pfron2 wysłać elektronicznie do Funduszu, to:

- informacja roczna o zatrudnieniu, kształceniu lub o działalności na rzecz osób niepełnosprawnych INF-2 – sporządzają ją pracodawcy zwolnieni z wpłat na PFRON na podstawie art. 21 ust. 2, 2a, 2b lub 2e ustawy o rehabilitacji; są to m.in: pracodawcy zatrudniający co najmniej 25 etatów i osiągający wskaźnik 6 proc. osób niepełnosprawnych lub pracodawcy niedziałający w celu osiągnięcia zysku, np. domy pomocy społecznej czy hospicja. Ci pracodawcy muszą też przesłać do 20 stycznia br. informację miesięczną o zatrudnieniu, kształceniu lub o działalności na rzecz osób niepełnosprawnych INF-1 za grudzień 2019 r.

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Prawnicy
Jeden z najbardziej znanych prawników w Polsce odsunięty od zajęć ze studentami
Prawo dla Ciebie
Pokłosie afery Collegium Humanum? Będzie zaostrzenie przepisów o studiach podyplomowych
Edukacja i wychowanie
Duże zmiany w szkołach od 1 września 2024 r. Nowacka podpisała rozporządzenie
Samorząd
Krzyże w warszawskich urzędach zakazane. Sprawa trafi do prokuratury
Praca, Emerytury i renty
Czternasta emerytura - rząd proponuje termin