Edyta Sieradzka

Czy faktura bez daty płatności da ulgę w PFRON?

Firma zatrudniająca osoby niepełnosprawne nie może wystawić nabywcy jej usług informacji o obniżeniu wpłaty na fundusz niepełnosprawnych, jeśli otrzyma fakturę bez terminu płatności.

Nowe wskaźniki w rozliczeniach z PFRON od stycznia 2021

Od stycznia br. zmieniła się kwota, od której sprzedający nalicza kupującemu wysokość obniżki wpłaty na Fundusz.

Rozliczenie wpłaty do PFRON za 2020 r.

Pracodawcy osób niepełnosprawnych i firmy dokonujące obowiązkowych wpłat do PFRON muszą do 20 stycznia br. rozliczyć się z wpłat za ubiegły rok.

Fundusz rehabilitacji pokryje koszty testu w kierunku COVID-19

Pod pewnymi warunkami zakładowy fundusz rehabilitacji osób niepełnosprawnych może stać się źródłem sfinansowania zarówno kosztów dojazdu na test na obecność wirusa SARS-CoV-2, jak i kosztów jego wykonania.

Epidemia koronawirusa nie odsunie przekazania środków na ZFRON

Zakład pracy chronionej musi przekazać na zakładowy fundusz rehabilitacji osób niepełnosprawnych pieniądze pobrane z PIT-4 i ze zwolnienia z podatku od nieruchomości w ciągu 7 dni od ich uzyskania.

Nowe orzeczenie o niepełnosprawności wliczane po staremu

Przepisy specustawy o zachowaniu ważności orzeczeń o niepełnosprawności nie stoją na przeszkodzie, aby zaliczyć pracownika do nowego stopnia niepełnosprawności z datą wsteczną.

Koronawirus: czy pomoc z tarczy trzeba wykazać w dokumentach do PFRON

Pracodawca, który stara się o dofinansowanie do pensji pracowników niepełnosprawnych na podstawie art. 15g tarczy, musi wykazać tę pomoc w dokumentach składanych w Funduszu, ale tylko w poz. 53 na INF-D-P jako pomniejszenie.

Tarcza antykryzysowa: wyższe dopłaty na niepełnosprawnych dopiero od kwietnia

Zwiększone kwoty dofinansowania do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych będą obowiązywały dopiero od wynagrodzeń wypłaconych za kwiecień 2020 r., a nie za marzec.

Koronawirus: Odroczenie zapłaty składek na ZUS nie pozbawi dopłaty z PFRON

Płatnik, który nie będzie mógł uregulować składek ZUS w terminie, powinien złożyć wniosek o odroczenie terminu ich płatności. Nie utraci wtedy prawa do dofinansowania pensji pracowników niepełnosprawnych.

Ulgi we wpłatach na PFRON dla kontrahentów w 2020 roku

Firmy udzielające kontrahentom ulg we wpłatach na PFRON muszą ponownie wysłać im z fakturą informację o zasadach nabywania ulg w 2020 r. Tegoroczną podstawą obliczeń w poz. 34 na INF-U jest kwota 1941,52 zł.