Sąd Wojewódzki w Łodzi na skutek rewizji wniesionej przez obrońcę oskarżonych 4 maja 1972 roku zmienił zaskarżony wyrok wobec Józefa K.poprzez zawieszenie kary na trzy lata próby i wymierzył mu grzywnę. W pozostałem zakresie sąd utrzymał wyrok w mocy.
Z rozstrzygnięciem Sądu Wojewódzkiego nie zgodził się Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro. Działając z jego upoważnienia kasację na korzyść skazanych do Sądu Najwyższego złożył prokurator Robert Hernand – Zastępca Prokuratora Generalnego. W ocenie prokuratury orzeczone przez sąd kary pozbawiania wolności zostały wydane z rażącym i mającym istotny wpływ na treść orzeczenia naruszeniem przepisów prawa karnego materialnego. Doszło do obrazy prawa karnego materialnego w postaci art. 278 par. 1 kodeksu karnego z 1969 roku, a w konsekwencji błędnego przypisania oskarżonym popełnienia przestępstw.
W kasacji Zastępca Prokuratora Generalnego wskazał, że grupa wyznaniowa Świadkowie Jehowy nie stanowiła związku, którego istnienie, ustrój lub cel miały pozostać tajemnicą wobec organów państwowych. Elementy te były jawne tak w okresie legalnego funkcjonowania wyznania w Polsce, jak i po odmowie jego rejestracji w 1950 r. jako związku religijnego.
- Członkowie wspólnoty podejmowali liczne i jawne próby uregulowania sytuacji prawnej wyznania Świadków Jehowy w celu uzyskania ponownej możliwości swobodnego wyznawania tej religii przedkładając statut związku religijnego oraz wyjaśniając jego ustrój i cel w pismach kierowanych do organów państwowych - wskazał Zastępca Prokuratora Generalnego.