Aktualizacja: 09.02.2020 07:11 Publikacja: 03.02.2020 11:04
W rozmowach wyborcy, którzy głosowali na PiS mówią, że to nie jest do końca dobrze, że wszystkie instytucje państwa są w rękach jednej partii. A z drugiej strony – widziałem to mocno w Poznaniu – jest energia, której zabrakło w 2015 roku. My ja widzieliśmy wtedy w Nowoczesnej, ale nie było jej tak dużo. I moim zdaniem ona rośnie. Widzę to w mediach społecznościowych, widzę komentarze – mówi o krajobrazie przed startem kampanii prezydenckiej Adam Szłapka, szef Nowoczesnej
Z premierem Tuskiem widzimy Polskę w UE podobnie – mówi w rozmowie z „Rzeczpospolitą” Piotr Serafin, komisarz Unii Europejskiej ds. budżetu.
Michał K., były szef Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, nie traci nadziei na uzyskanie tzw. listu żelaznego, który pozwoli mu cieszyć się w Polsce wolnością. Sąd apelacyjny podważył właśnie interpretację przepisu wprowadzonego za rządów PiS, który w założeniu miał dawać w tej kwestii ostatnie słowo prokuraturze. Gra o list żelazny zaczyna się więc od nowa.
Wizyta marszałka Szymona Hołowni w Helsinkach, a wcześniej udział premiera Donalda Tuska w szczycie tzw. formatu NB8 w Harpsund najlepiej pokazują obecny kierunek polskiej dyplomacji i strategii międzynarodowej. I to w kluczowym dla regionu momencie.
Czy Polska wyśle żołnierzy na Ukrainę w ramach potencjalnej misji pokojowej? O to pytala "Rzeczpospolita" marszałka Sejmu Szymona Hołownię po jego rozmowach w Helsinkach. - Tylko pod parasolem NATO - odpowiedział Hołownia.
Bank zachęca rodziców do wprowadzenia swoich dzieci w świat finansów. W prezencie można otrzymać 200 zł dla dziecka oraz voucher na 100 zł dla siebie.
Gdyby pierwsza tura wyborów prezydenckich odbyła się w najbliższą niedzielę, zdecydowanie wygrałby ją kandydat Koalicji Obywatelskiej przed "obywatelskim" kandydatem Prawa i Sprawiedliwości. Sondaż Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu".
- Te prawybory pomogły w tym, żeby budować w sobie tę twardość na nowo - mówił po uzyskaniu partyjnej nominacji na kandydata w wyborach prezydenckich Rafał Trzaskowski, który pokonał w prawyborach w KO Radosława Sikorskiego. Szef MSZ oświadczył, że uznaje wyniki głosowania.
Rozstrzygnięte zostały prawybory w Koalicji Obywatelskiej, w której prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski i szef MSZ Radosław Sikorski ubiegali się o partyjną nominację do startu w wyborach prezydenckich w 2025 r. Zwycięzca uzyskał ponad 74 proc. spośród 22 tys. głosów.
Nie rozumiem w PSL potrzeby odróżniania się na siłę – mówi Monika Rosa, wiceszefowa klubu KO, posłanka Nowoczesnej ze Śląska.
Posłanka Lewicy, należąca do partii Razem, tworzy nową inicjatywę polityczną z Marcinem Horałą z PiS. Polityków ponad podziałami łączy m.in. poparcie dla budowy CPK. Odpowiedź na pytanie, kto na zyska na politycznej inicjatywie, może być tylko jedna.
Koalicja Obywatelska oraz Prawo i Sprawiedliwość uzyskałyby w wyborach do Sejmu niemal identyczny rezultat - wynika z najnowszego sondażu pracowni Opinia24. Tyle, że w porównaniu z kwietniem poparcie dla KO mocno spadło, a dla PiS - wzrosło.
Lider Polski 2050, mimo zapowiedzi przed lat, że będzie chciał kandydować w wyborach na prezydenta Polski, teraz waha się, a od jego decyzji zależy kształt sceny politycznej na wiele lat. Stawką jest przyszłość Trzeciej Drogi i zmiana premiera.
Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę, najwięcej głosów zebrałaby Koalicja Obywatelska - wynika z najnowszego badania CBOS.
Na przełomie stycznia i lutego największy wzrost poparcia zaliczyła Koalicja Obywatelska - wynika z najnowszego sondażu partyjnego United Surveys dla Wirtualnej Polski. Największy spadek zanotowała Trzecia Droga.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas