Aktualizacja: 03.09.2015 18:03 Publikacja: 03.09.2015 17:00
Rosyjski bombowiec strategiczny typu Tu-22
Foto: youtube
- W najbliższym czasie rozpatrzymy kwestię podpisania porozumienia z Mińskiem porozumienia odnośnie utworzenia na terytorium Białorusi bazy rosyjskich sił powietrznych – oświadczył w środę rosyjski premier Dmitrij Miedwiediew. Według niego decyzja w tej sprawie powinna zapaść już w przyszłym tygodniu w Grodnie podczas posiedzenia międzyrządowej Rady Eurazjatyckiej (organ kierujący Euroazjatycką Unią Gospodarczą zrzeszającą Rosję, Białoruś, Kazachstan oraz Kirgizję).
O tym, że na Białorusi ma powstać rosyjska baza lotnicza, minister obrony Rosji Siergiej Szojgu mówił jeszcze pod koniec 2014 roku. Wtedy podczas spotkania z białoruskim prezydentem Aleksandrem Łukaszenką oświadczył, że na terytorium tej bazy miałyby się znajdować 24 rosyjskie myśliwce bojowe typu Su-27 SM3, z których połowa mogłaby tam wylądować już pod koniec bieżącego roku. – Głównym celem tych działań jest wspólna ochrona granic państwa Związkowego Białorusi i Rosji – tłumaczy Miedwiediew. Tymczasem białoruscy eksperci wojskowi nie mają wątpliwości, że rosyjska baza lotnicza na Białorusi jest odpowiedzią Moskwy na zwiększającą się obecność sił NATO w Polsce oraz krajach bałtyckich.
Kanclerz Niemiec Olaf Scholz ma 11 grudnia skierować do parlamentu wniosek w sprawie głosowania wotum zaufania dla jego rządu.
Mohammed Baszir stanął na czele rządu tymczasowego, który ma administrować Syrią do 1 marca.
Kim Yong-hyun, były minister obrony Korei Południowej, aresztowany w związku z nieudaną próbą wprowadzenia stanu wojennego przez prezydenta kraju, próbował odebrać sobie życie w areszcie - informuje agencja Yonhap.
Teksas przygotowuje się do usuwania migrantów, obiecanego przez prezydenta elekta Donalda Trumpa. Współpracę obiecują również republikańskie władze innych stanów.
Bank zachęca rodziców do wprowadzenia swoich dzieci w świat finansów. W prezencie można otrzymać 200 zł dla dziecka oraz voucher na 100 zł dla siebie.
Dwa samoloty bojowe Mirage wystartowały we wtorek z Ndżameny do swojej bazy we wschodniej Francji, rozpoczynając wycofywanie francuskich żołnierzy i sprzętu z Czadu.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 10 na 11 grudnia Ukraińcy dokonali ataku rakietowego na zakład przemysłowy w obwodzie rostowskim. Z kolei ukraińskie drony zaatakowały rafinerię w obwodzie briańskim.
Polityka Banku Rosji dobija rosyjski transport drogowy. Większość rosyjskich firm zajmujących się przewozami towarowymi zakończy rok 2024 stratami, a około 30 proc. z nich grozi bankructwo. Jedynym ratunkiem jest szara strefa.
Biały Dom przygotowuje nałożenie „irańskich” sankcji na rosyjską ropę. To jeszcze bardziej utrudni rosyjski eksport surowca i obniży jego cenę.
Osiemdziesiąt milionów złotych na godzinę. Tyle w przeliczeniu na złotówki kosztuje wszystkich Rosjan wojna rozpętana przez Putina. Wydatki Kremla na wojnę ustanowiły nowy rekord. Tyle nie wydawał nawet Związek Sowiecki.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. USA informują, że w obwodzie kurskim nadal są żołnierze z Korei Północnej, gotowi wziąć udział w walce z Ukraińcami.
Liderami zaufania publicznego wśród Ukraińców są przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen i prezydent Polski Andrzej Duda - wynika z badania, przeprowadzonego na zlecenie ukraińskiego think tanku Centrum Nowa Europa.
Rosja zrobiła krok w kierunku uznania rządu talibów w Afganistanie. Duma Państwowa w pierwszym czytaniu zagłosowała za poprawkami, które umożliwią usunięcie talibów z rosyjskiej listy zakazanych organizacji terrorystycznych.
W okolicy miejscowości Borowicze zdewastowano kilka miejsc pamięci setek akowców, którzy nie przeżyli katowni NKWD. To już kolejny atak na polskie pomniki w Rosji.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas