"Protest Wolnych Polaków". Rzecznik PiS Rafał Bochenek wietrzy spisek smogowy

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wystosowało w czwartek do mieszkańców sześciu województw alerty z ostrzeżeniem przed bardzo złą jakością powietrza. Rafał Bochenek uważa, że powietrze zostało "zanieczyszczone", by zniechęcić do udziału w manifestacji.

Publikacja: 11.01.2024 19:12

Rafał Bochenek i Mariusz Błaszczak na briefingu przed protestem

Rafał Bochenek i Mariusz Błaszczak na briefingu przed protestem

Foto: PAP, Rafał Guz

W Warszawie obywa się zorganizowany przez Prawo i Sprawiedliwość „Protest Wolnych Polaków”, w którym uczestnicy protestują przeciwko „likwidacji wolnych mediów” po przejęciu przez rządzących mediów publicznych, oraz przeciwko uwięzieniu Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, skazanych prawomocnie za nadużycie władzy podczas tzw. afery gruntowej.

Skazani przebywają obecnie w więzieniach w Radomiu i Ostrołęce. Prezydent Andrzej Duda po rozmowie z żonami skazanych poinformował dziś, że wszczyna procedurę ułaskawieniową i zaapelował do ministra sprawiedliwości Adama Bodnara, by jak najszybciej zwolnił skazanych z więzienia. Wezwania takie powtarzali także uczestnicy warszawskiego protestu.

Czytaj więcej

Kaczyński na "Proteście Wolnych Polaków" wzywa do zmiany władzy [WIDEO]

Rzecznik PiS Rafał Bochenek: powietrze "Zanieczyścili"

Jeszcze przed rozpoczęciem protestu rzecznik PiS Rafał Bochenek stwierdził w  mediach społecznościowych, że  obecna władza tak się boi obywateli, że „Tusk i Hołownia z TVNu skracają pracę Sejmu i całej administracji, uciekają z parlamentu”,  a także „wykorzystują instytucje rządowe do partyjnych interesów, by odstraszyć i zniechęcić ludzi do udziału w Proteście Wolnych Polaków”.

Bochenek nawiązał tu do alertów Rządowego centrum Bezpieczeństwa, które rozesłało alerty do mieszkańców sześciu województw, z ostrzeżeniami przed fatalna jakością powietrza. "Okazuje się, że nawet powietrze w stolicy "zanieczyścili" i RCB rozsyła poniższe komunikaty.  Nie zastraszycie nas! Tej demokratycznej siły nie powstrzymacie" - napisał Bochenek.

Rzecznik PiS nie wspomniał jednak, że ostrzeżenia  dotyczyły tylko województw śląskiego, podkarpackiego, dolnośląskiego, opolskiego, świętokrzyskiego i małopolskiego, a nie Mazowsza i Warszawy, gdzie odbywa się protest.

Mimo to Bochenek swoją teorię spiskowa rozwijał także podczas samego protestu.

Polityka
Nowy sondaż partyjny. KO i PiS poprawiają wyniki. Duży spadek Trzeciej Drogi i Lewicy
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Polityka
Śmierć Damiana Sobóla. Posłowie: zbrodnia wojenna, potrzebne sankcje na Izrael
Polityka
Po wyborach samorządowych: Teraz oczekiwania wobec PiS rosną
Polityka
Sejm: Głosowanie projektów ws. aborcji. Jakie były wyniki?
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Polityka
Morawiecki o kompromisie aborcyjnym. Były premier "omyłkowo zagłosował"