Michał Kamiński: O tym, kto będzie rządził, nie zdecyduje wynik PiS, ani KO

Tomasz Poręba był za słaby, by poradzić sobie z coraz bardziej zwalczającym się wewnętrznie PiS-em - mówił w rozmowie z TVN24 senator Koalicji Polskiej, Michał Kamiński.

Publikacja: 21.06.2023 07:51

Michał Kamiński

Michał Kamiński

Foto: TV.RP.PL

Kamiński był pytany o wymianę szefa sztabu wyborczego PiS - w poniedziałek Tomasza Porębę zastąpił europoseł Joachim Brudziński.

Michał Kamiński o wyniku wyborów: Zdecyduje wynik trzeciej partii

- Nie przypuszczam, aby zmiana miała wpływ na zasadniczą dynamikę kampanii PiS, bo ona, co do swojej strategii, pozostaje niezmienna: gra na polaryzację, gra na zohydzanie, kłamstwa na temat (Donalda) Tuska i wybijanie Tuska na lidera opozycji, by móc w niego strzelać - podkreślił Kamiński.

Czytaj więcej

Dlaczego Jarosław Kaczyński postawił na Joachima Brudzińskiego

- Dziś realnie PiS nie ma szans na powtórzenie z roku 2019 i ma minimalne szanse na powtórzenie wyniku z roku 2015. W Polsce o tym kto będzie rządził jesienią tego roku zadecyduje wynik trzeciej partii politycznej - przekonywał senator. Jego zdaniem to właśnie wynik trzeciej partii, a nie wyniki PiS i KO, zdecydują o tym, kto będzie rządził w Polsce po wyborach.

- Jeżeli Konfederacja będzie miała wystarczająco dużo głosów, to da PiS-owi większość. PiS pewnego pułapu nie przeskoczy, bo mają już bardzo zagrabione u Polaków. I oni o tym wiedzą. Oni dziś grają wyłącznie na zmobilizowanie swojego elektoratu i potencjalnego partnera - dodał.

Zmiana szefa sztabu wyborczego PiS. Dlaczego Joachim Brudziński zastąpił Tomasza Porębę

Zdaniem Kamińskiego Brudziński zastąpił Porębę, bo "walki wewnątrz PiS są dziś już tak duże, że Poręba był politycznie za słaby, by to wszystko utrzymać".

- Poza tym Poręba pozwolił sobie zaatakować (Adama) Bielana w sposób bezprecedensowy. On publicznie powiedział, że Bielan jest twarzą afery - mówił senator.

Czytaj więcej

Jacek Nizinkiewicz: Co się dzieje w PiS? Jarosław Kaczyński ma duży problem z Donaldem Tuskiem

- Poręba był za słaby, by poradzić sobie z coraz bardziej zwalczającym się wewnętrznie PiS-em - podsumował.

Zdaniem Kamińskiego zadaniem sztabu wyborczego pod wodzą Brudzińskiego będzie usunięcie z list wyborczych niewygodnych dla PiS polityków. Senator Koalicji Polskiej spodziewa się m.in. że na listach PiS zabraknie dobrych miejsc dla wielu polityków Suwerennej Polski.

Być może Ziobro się na listach znajdzie, natomiast bardzo wielu jego kolegów przeżyje trudne rozczarowanie

Michał Kamiński, senator Koalicji Polskiej

Senator tłumaczył, że Kaczyński wie, iż jesienią czekają go "trudne negocjacje z Konfederacją", bo "inaczej nie będzie w Polsce rządził". - Ja to wiem, mogę założyć się o każde pieniądze - podkreślił. - Dodatkowo nie będzie chciał mieć jeszcze kilku nowych koalicjantów na własnych plecach, bo i tak wystarczająco dużo będzie musiał zapłacić Konfederacji - wyjaśnił.

- Być może Ziobro się na listach znajdzie, natomiast bardzo wielu jego kolegów przeżyje trudne rozczarowanie - podsumował.

Kamiński był pytany o wymianę szefa sztabu wyborczego PiS - w poniedziałek Tomasza Porębę zastąpił europoseł Joachim Brudziński.

Michał Kamiński o wyniku wyborów: Zdecyduje wynik trzeciej partii

Pozostało 94% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Kup teraz
Polityka
Mamy pomysł na Polskę!
Materiał Promocyjny
Nowe finansowanie dla transportu miejskiego w Polsce Wschodniej
Polityka
Fogiel: "Zielona granica" w Watykanie? Papież nie jest krytykiem filmowym
Polityka
Wałęsa: Polska jest niszczona i zdradzana. Gdybym był młodszy, powiedziałbym "dość"
Polityka
Krzysztof Brejza ujawnia: Tony rosyjskiego węgla trafiają do Polski
Materiał Promocyjny
Politechnika Śląska uruchamia sieć kampusową 5G
Polityka
Michał Kołodziejczak: Wołodymyr Zełenski mnie obraził
Polityka
Skandal z udziałem Wołodymyra Zełenskiego w Kanadzie. Przemysław Czarnek chce ekstradycji członka SS Galizien