Jarosław Kaczyński znów w rządzie? Premier Morawiecki: Będziemy dyskutować

Premier Mateusz Morawiecki odniósł się do kwestii ewentualnego powrotu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego do rządu. Wcześniej takiej możliwości nie wykluczył szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Publikacja: 14.06.2023 14:56

Premier Mateusz Morawiecki

Premier Mateusz Morawiecki

Foto: Fotorzepa, Jakub Czermiński

Na konferencji prasowej premier został zapytany o doniesienia w sprawie możliwego powrotu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego do rządu.

- Co do prezesa Jarosława Kaczyńskiego, to jutro oczywiście będziemy dyskutować o tym na prezydium komitetu politycznego i potem zakomunikujemy jakie są nasze decyzje - oświadczył Mateusz Morawiecki.

Czytaj więcej

Szef klubu PiS nie wyklucza, że Jarosław Kaczyński wróci do rządu

Szef rządu był dopytywany, jakie jest jego zdanie w przedmiotowej kwestii. - Moje zdanie jest takie, że najpierw decyduje komitet polityczny, prezydium komitetu politycznego. Ja prezentuję tam moje zdanie i wtedy decyzje zapadają, i wtedy po prostu ujawniamy je opinii publicznej – dodał.

Wcześniej w środę do sprawy w Radiu Plus odniósł się szef klubu PiS Ryszard Terlecki. – Powiedziałbym tak: prezes zawsze może wrócić do rządu, no bo to on jest przecież liderem naszego środowiska i partii - powiedział wicemarszałek Sejmu.

Polityk nie wykluczył, że Jarosław Kaczyński, który do czerwca ubiegłego roku był wicepremierem ds. bezpieczeństwa, wróci do rządu. - Nie jest to żadna jeszcze oficjalna wiadomość, poczekajmy do decyzji, które prawdopodobnie zapadną w końcu czerwca - zastrzegł Terlecki.

Czytaj więcej

Bosak: Chcemy odsunąć od władzy skompromitowanych polityków, czyli PiS

Szef klubu PiS tłumaczył ewentualny powrót Kaczyńskiego do gabinetu chęcią "wzmocnienia prac rządu" w ostatnich miesiącach przed wyborami parlamentarnymi. Ryszard Terlecki mówił także, że rozważany jest scenariusz, w którym po dokonaniu zmian w rządzie Mateusza Morawieckiego Jarosław Kaczyński byłby jedynym wicepremierem. Ewentualne zmiany miałyby zostać przeprowadzone pod koniec miesiąca.

Prezydium Komitetu Politycznego PiS ma zebrać się w czwartek 15 czerwca, jednym z głównych tematów spotkania ma być ocena pracy sztabu Prawa i Sprawiedliwości.

Polityka
Spot PiS o migrantach. Donald Tusk: Rasistowska, obrzydliwa narracja
Polityka
Ostre reakcje posłów Razem na spot PiS. Zandberg pisze o "rasistowskim debilu"
Polityka
Politycy Suwerennej Polski opłacali kampanie kartami kredytowymi Ministerstwa Sprawiedliwości
Polityka
Agnieszka Holland: Rasistowskie emocje zostały rozbudzone przez władzę, na którą głosowałam
Akcje Specjalne
Naszym celem jest osiągnięcie 9 GW mocy OZE do 2030 roku
Polityka
PiS publikuje spot, w którym atakuje politykę migracyjną rządu. Partia oskarżana o rasizm
Polityka
Niemiecki radiowóz przywiózł imigrantów do Polski. Wiceszef MSWiA: Niemcy przeprosili