Aktualizacja: 05.05.2017 13:06 Publikacja: 05.05.2017 12:56
Foto: AFP
"Odrażająca grupa terrorystyczna" spiskowała z CIA i wywiadem południowokoreańskim w celu przeprowadzenia "zamachu bombowego wymierzonego w przywódcę" Korei Północnej w czasie jednej z najbliższych parad wojskowych - czytamy w depeszy KCNA.
W spisek miał być zaangażowany m.in. obywatel Korei Północnej, który miał używać "substancji biochemicznych i radioaktywnych".
Meta przekazała milion dolarów na fundusz inauguracyjny Donalda Trumpa. Ma to być element starań Marka Zuckerberga o poprawę relacji z prezydentem elektem i jego przyszłą administracją.
Baszara Asada z Damaszku wywieźli rosyjscy agenci. Ale w bazach w Syrii nadal tkwią – otoczeni przez powstańców – żołnierze Kremla.
Nowe władze w Damaszku szukają sposobu na pogodzenie pragnienia zemsty obywateli za lata zbrodni, tortur i zabójstw z dążeniem do utrzymania spokoju w Syrii.
Donald Trump został Człowiekiem Roku magazynu „Time”. „Na przestrzeni wielu lat ten wybór był trudny. W 2024 roku tak nie było” - czytamy w uzasadnieniu na stronach pisma.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Rozmawialiśmy o zagrożeniu ingerencji rosyjskiej w nasze procesy demokratyczne, dziękuję za zrozumienie, mamy ten sam pogląd. W Polsce i we Francji to wyborcy będą wybierali prezydentów, a nie Kreml i nie Putin - mówił po spotkaniu z Emmanuelem Macronem premier Donald Tusk.
Kim Yong-hyun, były minister obrony Korei Południowej, aresztowany w związku z nieudaną próbą wprowadzenia stanu wojennego przez prezydenta kraju, próbował odebrać sobie życie w areszcie - informuje agencja Yonhap.
Prezydent Korei Południowej Yoon Suk-yeol został objęty zakazem podróżowania za granicę – podaje agencja Reutera. Wcześniej pojawiały się doniesienia o tym, że takie rozwiązanie rozważa południowokoreańska policja.
Han Dong-hoon, lider Partii Władzy Ludowej, z której wywodzi się prezydent Korei Południowej, Yoon Suk-yeol uważa, że po nieudanej próbie wprowadzenia przez głowę państwa stanu wojennego Yoon powinien być zawieszony w pełnieniu obowiązków.
Południowokoreański parlament będzie w sobotę ok. godziny 19:00 (11 czasu polskiego) głosował nad wnioskiem opozycyjnej Partii Demokratycznej ws. impeachmentu prezydenta Yoon Suk-yeola, po tym jak ten przeprowadził nieudaną próbę wprowadzenia w kraju stanu wojennego.
Ok. sześciu godzin obowiązywał w Korei Południowej stan wojenny, wprowadzony przez prezydenta tego kraju, Yoon Suk-yeola za radą, jak podawały południowokoreańskie media, ministra obrony Kim Yong-hyuna. Sześć opozycyjnych partii zgłosiło wniosek o impeachment prezydenta - informuje agencja Yonhap.
Korea Południowa sparaliżowana jest po potężnych opadach śniegu, Zginęły co najmniej dwie osoby. Odwołano setki lotów i połączeń kolejowych. Stolica kraju, Seul, boryka się z potężnymi kłopotami komunikacyjnymi.
Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un oskarżył Stany Zjednoczone o wzrost napięcia i prowokacje, co prowadzi - jak mówił - do większego niż kiedykolwiek zagrożenia wojną nuklearną na Półwyspie Koreańskim - podaje agencja KCNA.
Korea Północna ratyfikowała przełomowy pakt obronny z Rosją. W ramach zacieśnienia współpracy w zakresie bezpieczeństwa Pjongjang miał wysłać tysiące żołnierzy, aby wesprzeć Rosję w walce z Ukrainą.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas