Jednym z projektów Prawa i Sprawiedliwości jest płacenie comiesięcznych świadczeń w wysokości 500 złotych dla rodziców. Będzie ono przysługiwało na drugie i każde kolejne dziecko, do momentu ukończenia przez nie 18 roku życia. Dla rodziców, którzy posiadają tylko jedno dziecko, świadczenie będzie przysługiwać, jeśli dochód w rodzinie nie przekracza 800zł na osobę.

- Podniesienie kwoty wolnej od podatku czy 500 złotych na dziecko to są dodatkowe pieniądze na rynek, które powinny uruchomić efekt konsumpcyjny, popytowy - mówił Gliński w TVN24. Polityk PiS dodał, że spełnienie tej obietnicy będzie możliwe w ciągu półrocza.

- Nie będziemy robili tak, jak PO, że w ciągu 24-48 godzin jakieś tam potrzebne ustawy sobie realizujemy, będziemy przestrzegać procedur, a przede wszystkim zasady, że musi być debata - dodał.

Polityk PiS odniósł się również do zapowiedzi Jarosława Kaczyńskiego na temat inwestycji wynoszących bilion czterysta miliardów. Zdaniem prof. Glińskiego jest to niezbędne, by utrzymać wzrost PKB na poziomie 4-5 procent.

Szef Rady Programowej PiS zapowiedział również, że rząd Prawa i Sprawiedliwości przeprowadzi reorganizację ministerstw. Plan partii zakłada połączenie Ministerstwa Gospodarki oraz Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju. - Chcemy jeszcze wyodrębnić dwa ministerstwa, choć będzie bardzo trudno zrobić to od razu - mówił. PiS planuje utworzyć Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Ministerstwo Energii.

- W przyszłości chcemy też zlikwidować Ministerstwo Skarbu Państwa, ale to jest kwestia długiego procesu. Podstawą naszych prac będzie najprawdopodobniej Ministerstwo Gospodarki i Rozwoju - kontynuował.

Prof. Gliński odrzucił doniesienia mówiące, że może zostać premierem. Nie wykluczył jednak, że znajdzie się w składzie nowego rządu. Konkretne informacje na ten temat mają pojawić się w ciągu najbliższych dwóch tygodni.