Aktualizacja: 19.07.2017 11:46 Publikacja: 19.07.2017 11:26
Foto: AFP
Lim Ji-hyeon, która pojawiała się w telewizyjnych talk-show w Korei Południowej do kwietnia, przed kilkoma tygodniami wyjechała z kraju do Chin, a przed kilkoma dniami pojawiła się w propagandowym nagraniu wyemitowanym przez Koreę Północną.
Policja ma zamiar zbadać co kobieta robiła w ostatnich dniach i przesłuchać jej znajomych. Śledztwo ma wyjaśnić czy kobieta wróciła do Korei Północnej dobrowolnie, czy też została porwana w Chinach.
Stosunki UE z Wielką Brytanią, która z niej wystąpiła, powinny być bliższe. Warto poluzować unijny rynek dla Brytyjczyków w zamian za bezpieczeństwo – wynika z badań opinii publicznej po obu stronach kanału La Manche przeprowadzonych przez ECFR.
Prezydent Korei Południowej Yoon Suk-yeol w wystąpieniu transmitowanym przez południowokoreańską telewizję, zapowiedział, że niezależnie od tego czy zostanie poddany impeachmentowi, czy będzie celem śledztwa, będzie „walczył do końca”.
Dyrektor FBI Christopher Wray ogłosił, że odejdzie ze stanowiska na początku 2025 roku, dwa lata przed upływem kadencji. Wcześniej Donald Trump sygnalizował, że będzie chciał doprowadzić do zastąpienia Wraya przez Kasha Patela.
Przed powrotem Donalda Trumpa do Białego Domu prezydent Joe Biden zatwierdził memorandum, które zawiera "mapę drogową" dla następnej administracji USA, dotyczącą przeciwdziałania zacieśnieniu współpracy między Chinami, Iranem, Koreą Północną i Rosją.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Dlaczego wybory prezydenckie w Rumunii wzbudziły takie kontrowersje? Jak mechanizmy dezinformacji i ingerencji zewnętrznych wpłynęły na wynik głosowania i doprowadziły do jego unieważnienia? Analityk mediów społecznościowych Michał Fedorowicz zdradza kulisy tego zaskakującego procesu politycznego.
Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un oskarżył Stany Zjednoczone o wzrost napięcia i prowokacje, co prowadzi - jak mówił - do większego niż kiedykolwiek zagrożenia wojną nuklearną na Półwyspie Koreańskim - podaje agencja KCNA.
Korea Północna ratyfikowała przełomowy pakt obronny z Rosją. W ramach zacieśnienia współpracy w zakresie bezpieczeństwa Pjongjang miał wysłać tysiące żołnierzy, aby wesprzeć Rosję w walce z Ukrainą.
Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał dekret o ratyfikacji traktatu dotyczącego strategicznego partnerstwa Federacji Rosyjskiej z Koreą Północną. Umowa zawiera postanowienia o wzajemnej obronie.
Na świecie rośnie zaniepokojenie ewentualnym wysłaniem wojsk Korei Północnej do walki z Ukrainą.
Na razie Korea Północna i jej oficjalni przedstawiciele zaprzeczają swojemu zaangażowaniu w wojnę na Ukrainie - mówi dr Marceli Burdelski, wiceprezes Towarzystwa Azji i Pacyfiku, Uniwersytet Vistula w Warszawie.
Poza dwoma krótkimi nagraniami, które nie wiadomo kto i po co zrobił, nie ma żadnych innych śladów pobytu armii Kim Dzong Una w Rosji.
Chiński najemnik walczący dla Rosji twierdzi, że podczas walk na Ukrainie zginęli żołnierze z Korei Północnej. Miało tam zginąć także co najmniej 150 Chińczyków.
Politycy i urzędnicy z Korei Południowej i Ukrainy oskarżyli Koreę Północną o wysłanie żołnierzy, których liczbę szacuje na tysiące, w celu wsparcia Rosji w wojnie na Ukrainie. Zarówno Moskwa, jak i Pjongjang zaprzeczyły tym doniesieniom, a USA nadal prowadzą w tej sprawie obserwacje. Co wiemy do tej pory o współpracy Kim Dzong Una z Władimirem Putinem?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas