Reklama
Rozwiń

Podatkowe rozliczenie artefaktów z gier internetowych - interpretacja podatkowa

Przychody ze sprzedaży wirtualnego miecza można opodatkować ryczałtem. Nie wiadomo jednak, czy obowiązuje stawka 8,5 czy 17 proc.

Aktualizacja: 16.09.2020 08:36 Publikacja: 15.09.2020 19:03

Podatkowe rozliczenie artefaktów z gier internetowych - interpretacja podatkowa

Foto: Adobe Stock

Ogromna popularność gier internetowych stworzyła nowy biznes. Coraz więcej osób zarabia na tworzeniu wirtualnych przedmiotów, np. mieczy, zbroi czy innych rzeczy ułatwiających graczom przejście na wyższy poziom. Klientów zainteresowanych zakupem nie brakuje. Problem w tym, że skarbówka nie zdecydowała dotychczas, jak należy rozliczyć takie przychody.

Przykładem jest najnowsza interpretacja wydana dla podatnika, który prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą w postaci handlu wirtualnymi rzeczami w grach komputerowych (PKD 47.91.Z). Są to m.in. dodatkowe ulepszone narzędzia, miecze, zbroje, zwierzęta, ziemie do zagospodarowania, kryształy czy monety. Podatnik sam wytwarza te przedmioty przy pomocy ogólnodostępnych programów komputerowych, wykorzystując umiejętności programisty. Sprzedaje je klientom za pośrednictwem swojej strony internetowej. Otrzymuje zapłatę przelewem lub przez internetowe systemy płatnicze.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Prawo drogowe
Egzamin na prawo jazdy będzie trudniejszy? Jest stanowisko WORD Warszawa
Sądy i trybunały
Krystyna Pawłowicz przeniesiona w stan spoczynku. Uchwała TK
Prawo w Polsce
Trybunał Konstytucyjny: mniej religii w szkołach jest bezprawne
W sądzie i w urzędzie
Dziedziczenie nieruchomości: prostsze formalności dla nowych właścicieli
W sądzie i w urzędzie
Od 1 lipca nowości w aplikacji mObywatel. Oto, jakie usługi wprowadzono