Czego KSeF nie zmieni

Odpowiedź na pytanie, co zmieni wprowadzenie Krajowego Systemu e-Faktur i jakich problemów wprowadzenie tego rozwiązania może nastręczyć podatnikom pojawia się często. Trudno natomiast znaleźć informacje, mówiące o tym co się nie zmienia lub nie zmieni w wyniku wejścia w życie obligatoryjnego KSeF.

Publikacja: 22.04.2024 04:30

Czego KSeF nie zmieni

Foto: Adobe Stock

W ostatnich miesiącach na łamach prasy pojawiło się wiele opracowań w zakresie Krajowego Systemu e-faktur (dalej KSeF). Bardzo dużo zostało napisane, co i w jakim zakresie zmieni się na gruncie VAT dla podatników po wprowadzeniu obligatoryjnego KSeF oraz jak powinni się oni przygotować do wdrożenia tego nowego rozwiązania w swoich organizacjach.

Jednocześnie po zawirowaniach z datą i formą wdrożenia KSeF, Ministerstwo Finansów przedstawiło w ostatnim czasie nowe propozycje i kierunki zmian do KSeF. Niemniej ostateczna ich forma zarówno techniczna jak i formalna (pod kątem brzmienia przepisów ustawy o VAT) jaka zostanie implementowana w tym, kiedy KSeF wejdzie finalnie życie – nadal nie jest w stu procentach znana. Ta niepewność ma niestety przełożenie na procesy wdrożenia zmian pod kątem KSeF w organizacjach.

Pozostało 93% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Konsumenci
Paliwo będzie droższe o 50 groszy na litrze, rachunki za gaz o jedną czwartą
Praca, Emerytury i renty
Krem z filtrem, walizka i autoresponder – co o urlopie powinien wiedzieć pracownik
Podatki
Wykup samochodu z leasingu – skutki w PIT i VAT
Nieruchomości
Jak kwestionować niezgodne z prawem plany inwestycyjne sąsiada? Odpowiadamy
Materiał Promocyjny
Mity i fakty – Samochody elektryczne nie są ekologiczne
Nieruchomości
Wywłaszczenia pod inwestycje infrastrukturalne. Jakie mamy prawa?