KSeF jako nowe narzędzie do weryfikacji transakcji

Wprowadzenie obowiązkowego Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF), choć chwilowo odroczone przez Ministerstwo Finansów, jest nieuniknione. Nowe zasady wystawiania faktur, mające wejść niebawem w życie, zrewolucjonizują sposób prowadzenia działalności gospodarczej.

Publikacja: 26.02.2024 02:00

KSeF jako nowe narzędzie do weryfikacji transakcji

Foto: Adobe Stock

Zauważyć jednak należy, że generowanie faktur w systemie KSeF będzie miało ogromny wpływ nie tylko na procesy zachodzące w przedsiębiorstwie. Proces ten zwiększy również zakres danych, jakimi będą dysponowały organy podatkowe.

Wystawianie faktur w ustrukturyzowanej formie za pośrednictwem jednolitego systemu spowoduje bowiem, że urzędy skarbowe będą miały wgląd w trybie rzeczywistym do informacji o zawarciu transakcji między określonymi podmiotami, jej wartości oraz przedmiocie. Tym samym organy zyskają niezwykle silne narzędzie do weryfikacji podatników, które przyczyni się do prowadzenia większej ilości kontroli o większej skuteczności.

Pozostało 89% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

ZUS
ZUS przekazał ważne informacje na temat rozliczenia składki zdrowotnej
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Prawo karne
NIK zawiadamia prokuraturę o próbie usunięcia przemocą Mariana Banasia
Aplikacje i egzaminy
Znów mniej chętnych na prawnicze egzaminy zawodowe
Prawnicy
Prokurator Ewa Wrzosek: Nie popełniłam żadnego przestępstwa
Prawnicy
Rzecznik dyscyplinarny adwokatów przegrał w sprawie zgubionego pendrive'a