Sprawiedliwość (NIE) dla wszystkich

Monroe County, rok 1987. W brutalnych okolicznościach ginie biała nastolatka. Do więzienia – za zbrodnię, której nigdy nie popełnił – trafia Walter McMillian (Jamie Foxx). Nikt nawet nie przygląda się dowodom wykluczającym jego udział w przestępstwie. Decyzja zostaje podjęta na podstawie zeznań Ralpha Myersa (Tim Blake Nelson, aktor bodaj najlepiej władający południowym akcentem w amerykańskim kinie), jedynego rzekomego świadka, którego – jak wnet się okazuje – szantażuje lokalny szeryf, chcący szybko zamknąć sprawę. Walter w celi śmierci, obok kilku innych czarnoskórych mężczyzn, czeka na wyznaczenie daty egzekucji. Zanim to jednak nastąpi, próbę odroczenia kary podejmuje Bryan Stevenson (Michael B. Jordan), świeżo upieczony adept harwardzkiego wydziału prawa.

Publikacja: 26.06.2020 18:00

Sprawiedliwość (NIE) dla wszystkich

Foto: materiały prasowe

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Rzeczpospolitej"

Oferta promocyjna
dostęp do treści rp.pl już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

Wybierz najkorzystniejszą ofertę i zyskaj dostęp do najważniejszych tekstów rp.pl z sekcji: Wydarzenia, Ekonomia, Prawo, Plus Minus; w tym ekskluzywnych tekstów publikowanych wyłącznie na rp.pl.

Dostęp do treści rp.pl - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Rzeczpospolitej”, archiwum tekstów, treści pochodzących z tygodników prawnych, aplikacji mobilnej i dodatków dla prenumeratorów.

Plus Minus
Chińskie marzenie. Jak Pekin zbudował mocarstwo
Materiał Promocyjny
ŠKODA ENYAQ iV
Advertisement
Plus Minus
Michał Szułdrzyński: Homofobia jak ideologiczna pałka
Plus Minus
Tomasz Terlikowski. Lekcje z kardynała Wyszyńskiego
Plus Minus
Świat po ataku na WTC. Cywilizacyjne zderzenia kultur
Materiał Promocyjny
Czy naprawdę istnieją konta za 0 zł?
Plus Minus
Imigranci na granicy, zamieszanie w polityce
Plus Minus
Technologiczna rewolucja. Od cyfrowych dorożek do sztucznej inteligencji