Mapa zakazanego internetu

Pewne miejsca globalnej sieci uznawane są za mroczne zakątki. Ale można je też uznać za lustra, w których przegląda się współczesność, albo przestrzeń pozwalającą na samorealizację i opór przeciwko globalnemu establishmentowi.

Publikacja: 12.04.2024 15:00

Mapa zakazanego internetu

Foto: AdobeStock

"Co to za paskudztwa ogląda w internecie moje dziecko?” – takie pytanie zadaje sobie wielu rodziców. „Co to za niebezpieczne, wywrotowe treści oglądają w internecie nasi wyborcy/klienci?” – martwią się przedstawiciele wielu rządów oraz instytucji ponadnarodowych. Mimo podejmowanych na całym świecie prób cenzury – czy to politycznej, czy to obyczajowej – internet pozostaje olbrzymią przestrzenią wolności. Pozwala nam on przebierać między najróżniejszymi źródłami informacji oraz rozrywki. Niemal nieograniczona wolność sprawia jednak, że internet jest też środowiskiem, w którym w nieskrępowany sposób rozwijają się produkty ludzkiej głupoty i podłości.

Pozostało 96% artykułu

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Plus Minus
Bajka o inteligenckim etosie
Plus Minus
Michał Szułdrzyński: Do zobaczenia po zwycięstwie
Plus Minus
„Czarodziejska góra”: W cieniu wielkiej góry
Plus Minus
Marek Stelar: Sprzyja mi noc
Plus Minus
Dziewictwo utracone w Paryżu
Materiał Promocyjny
CERT Orange Polska: internauci korzystają z naszej wiedzy