Konrad Ciesiołkiewicz: Niektóre środowiska mają obsesję na tle seksualności

Ktoś, kto rozumie podejście krytyczne i koncepcję ukrytego programu, jest w stanie zmieniać skutecznie szkołę. To jest wyzwaniem na lata - mówi Konrad Ciesiołkiewicz, szef rady Fundacji Dorastaj z Nami, były rzecznik rządu Marcinkiewicza.

Aktualizacja: 28.11.2023 10:24 Publikacja: 24.11.2023 10:00

Konrad Ciesiołkiewicz: Niektóre środowiska mają obsesję na tle seksualności

Foto: archiwum prywatne

Plus Minus: Nie został pan kandydatem koalicji większościowej na rzecznika praw dziecka, choć miał pan na to ochotę. Zastanawiam się, po co to panu było? Urząd jest słabo umocowany w konstytucji i nikt nigdy na tej robocie się nie wybił, chyba że negatywnie.

Niektóre środowiska społeczne i polityczne namawiały mnie do tego, a odbudowa tej instytucji byłaby prawdziwym wyzwaniem. Rzecznik praw dziecka jest urzędem bardzo ważnym, choć często niedocenianym i krytykowanym. Żyjemy w czasach bezprecedensowego kryzysu psychicznego ludzi młodych, ale też w ogóle kryzysu społecznego i kryzysu zaufania. Tymczasem przez ostatnie lata reputacja urzędu rzecznika praw dziecka została zdemolowana. Tym ważniejsza jest odbudowa tej instytucji. Nie ukrywam, że kusiło mnie zrobienie czegoś na większą skalę.

Pozostało 96% artykułu

Ten artykuł przeczytasz z aktywną subskrypcją rp.pl

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Plus Minus
(Nie)chciany prezydent
Plus Minus
Ksawery Szlenkier: Tęsknię za beatem 4/4
Plus Minus
Jan Maciejewski: Stało się
Plus Minus
Jan Bończa-Szabłowski: Badał kapitalizm metodą obserwacji uczestniczącej
Materiał Promocyjny
Mała Księgowość: sprawdzone rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorców
Plus Minus
Tomasz Terlikowski: Spór między chrześcijany