Konrad Ciesiołkiewicz: Niektóre środowiska mają obsesję na tle seksualności

Ktoś, kto rozumie podejście krytyczne i koncepcję ukrytego programu, jest w stanie zmieniać skutecznie szkołę. To jest wyzwaniem na lata - mówi Konrad Ciesiołkiewicz, szef rady Fundacji Dorastaj z Nami, były rzecznik rządu Marcinkiewicza.

Aktualizacja: 28.11.2023 10:24 Publikacja: 24.11.2023 10:00

Konrad Ciesiołkiewicz: Niektóre środowiska mają obsesję na tle seksualności

Foto: archiwum prywatne

Plus Minus: Nie został pan kandydatem koalicji większościowej na rzecznika praw dziecka, choć miał pan na to ochotę. Zastanawiam się, po co to panu było? Urząd jest słabo umocowany w konstytucji i nikt nigdy na tej robocie się nie wybił, chyba że negatywnie.

Niektóre środowiska społeczne i polityczne namawiały mnie do tego, a odbudowa tej instytucji byłaby prawdziwym wyzwaniem. Rzecznik praw dziecka jest urzędem bardzo ważnym, choć często niedocenianym i krytykowanym. Żyjemy w czasach bezprecedensowego kryzysu psychicznego ludzi młodych, ale też w ogóle kryzysu społecznego i kryzysu zaufania. Tymczasem przez ostatnie lata reputacja urzędu rzecznika praw dziecka została zdemolowana. Tym ważniejsza jest odbudowa tej instytucji. Nie ukrywam, że kusiło mnie zrobienie czegoś na większą skalę.

Pozostało 96% artykułu

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Plus Minus
Jackowski: Kaczyński zawsze uważał, że istnieje coś takiego jak mądrość etapu
Plus Minus
Sędzia myli się więcej niż raz
Plus Minus
„Duchy Bałtyku”: Chwila, która nie może długo trwać
Plus Minus
W cieniu KL Auschwitz
Materiał Promocyjny
PR&Media Days 2024 - trendy i wyzwania
Plus Minus
„Żyć szybko”: Nagrobek zamiast krucjaty
Plus Minus
Ktoś tu nie odrobił lekcji