Tylko 99 zł za rok czytania.
Co zyskasz kupując subskrypcję? - możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Aktualizacja: 30.04.2025 09:42 Publikacja: 13.10.2023 10:00
Znawcy Rosji są zgodni, że Władimir Putin nagle nie stał się szczególnie religijny, a wiarę i duchowość wykorzystuje w cyniczny sposób. Zresztą nie od dziś. Główna Katedra Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej pod Moskwą, poświęcona w czerwcu 2020 r., pomieściła m.in. mozaikę upamiętniającą aneksję Krymu
Foto: ANDREI RUSOV DEFENSE MINISTRY PRESS SERVICE
Na szybie w wejściu do Wiszniewskiego Szpitala Wojskowego pod Moskwą widać wytworzony przez parę wodną kształt przypominający ludzką sylwetkę. Kamera przesuwa się wzdłuż korytarza i zatrzymuje na kolejnych drzwiach. Na nich widnieje ten sam kształt. Widać go także na skrzydłach prowadzących do sali operacyjnej. Według prawosławnego duchownego Swiatosława Czurkanowa, który opublikował nagranie ze szpitala, to najprawdziwszy cud.
„W placówce jest wielu młodych chłopców przywiezionych z miejsc działań wojennych. Miesiąc temu lekarze walczyli o życie jednego z nich, ale tym razem cud się nie zdarzył i żołnierz zmarł na stole operacyjnym. W chwili jego śmierci na wszystkich szklanych drzwiach prowadzących do sali intensywnej terapii pojawiła się Matka Boska”, napisał Czurkanow w internetowym serwisie Telegram. Jak dodał, wizerunku nie dało się niczym zmyć i był on wewnątrz szyb. „Można w nim natychmiast rozpoznać Maryję. Przyszła i zabrała tego żołnierza, żeby już nie cierpiał”.
„Cannes. Religia kina” Tadeusza Sobolewskiego to książka o festiwalu, filmach, artystach, świecie.
„5 grudniów” to powieść wybitna. James Kestrel po prostu zna się na tym, o czym pisze; Hawaje z okresu II wojny,...
„BrainBox Pocket: Kosmos” pomoże poznać zagadki wszechświata i wyćwiczyć pamięć wzrokową.
Naukowcy zastanawiają się, jak rozwijać AI, by zminimalizować szkody moralne.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
„The Electric State” to najsłabsze dzieło w karierze braci Russo i prawdopodobnie najdroższy film w historii Net...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas