Bóg chroni Rosjan na wojnie z Ukrainą? Wierzą w to nawet w FSB

Im gorzej idzie Rosjanom na froncie, tym bardziej szerzy się wiara w interwencję sił nadprzyrodzonych. Kreml sam ją rozbudza, a potem wykorzystuje do swoich celów.

Publikacja: 13.10.2023 10:00

Znawcy Rosji są zgodni, że Władimir Putin nagle nie stał się szczególnie religijny, a wiarę i duchow

Znawcy Rosji są zgodni, że Władimir Putin nagle nie stał się szczególnie religijny, a wiarę i duchowość wykorzystuje w cyniczny sposób. Zresztą nie od dziś. Główna Katedra Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej pod Moskwą, poświęcona w czerwcu 2020 r., pomieściła m.in. mozaikę upamiętniającą aneksję Krymu

Foto: ANDREI RUSOV DEFENSE MINISTRY PRESS SERVICE

Na szybie w wejściu do Wiszniewskiego Szpitala Wojskowego pod Moskwą widać wytworzony przez parę wodną kształt przypominający ludzką sylwetkę. Kamera przesuwa się wzdłuż korytarza i zatrzymuje na kolejnych drzwiach. Na nich widnieje ten sam kształt. Widać go także na skrzydłach prowadzących do sali operacyjnej. Według prawosławnego duchownego Swiatosława Czurkanowa, który opublikował nagranie ze szpitala, to najprawdziwszy cud.

„W placówce jest wielu młodych chłopców przywiezionych z miejsc działań wojennych. Miesiąc temu lekarze walczyli o życie jednego z nich, ale tym razem cud się nie zdarzył i żołnierz zmarł na stole operacyjnym. W chwili jego śmierci na wszystkich szklanych drzwiach prowadzących do sali intensywnej terapii pojawiła się Matka Boska”, napisał Czurkanow w internetowym serwisie Telegram. Jak dodał, wizerunku nie dało się niczym zmyć i był on wewnątrz szyb. „Można w nim natychmiast rozpoznać Maryję. Przyszła i zabrała tego żołnierza, żeby już nie cierpiał”.

Pozostało 95% artykułu

Spraw sobie prezent.
Dostęp do rp.pl do 50% taniej!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Otrzymasz dostęp do serwisu rp.pl, w tym artykułów z "Rzeczpospolitej"
i weekendowego magazynu Plus Minus.

Plus Minus
Walter Isaacson. Co łączy Elona Muska i Jeffa Bezosa
Plus Minus
Robert Mazurek: Ad mortem defecatam
Plus Minus
„Morda, szefie!”: Mistrzowie ordynarnej odzywki
Plus Minus
Push-backi to strategia nonsensowna. „Polskie państwo nie wie, kto przebywa na jego terenie”
Plus Minus
„Panów piłą”: Opiłowywanie legendy Szeli
Materiał Promocyjny
Jakie technologie czy też narzędzia wspierają transformację cyfrową biznesu?