Aktualizacja: 19.02.2017 10:10 Publikacja: 16.02.2017 11:46
Foto: Fotorzepa, Maciej Zienkiewicz
Nie byłoby w tym może nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że Fran jest... robotem (choć humanoidalnym). A w dokumencie stanu cywilnego jako rodziców wpisano uczonych z miejscowego uniwersytetu, którzy ją skonstruowali.
Ta historia nie jest jednak wcale tak zdumiewająca, jeśli przypomnimy sobie, że w połowie ubiegłego roku komisja ds. prawnych Parlamentu Europejskiej zastanawiała się nad stworzeniem statusu „osoby elektronicznej". Rozważano na przykład płacenie przez firmy, które zastępują ludzi robotami, specjalnych składek ubezpieczenia społecznego na rzecz bezrobotnych, którzy w efekcie rozwoju technologicznego tracić będą pracę.
„Przyszłość” Naomi Alderman jest dobrze napisana, lecz słabo pomyślana. Tym samym wkracza w obszar naiwności. Bo...
W „Pilo and the Holobook” gracze wcielają się w kosmicznego lisa odkrywcę.
Jesteśmy zbudowani z tego samego „materiału”, a jednak starzejemy się inaczej.
Oglądam raczej starsze filmy. Ostatnio puściłam córkom film „Good bye, Lenin!” i zrobił na mnie większe wrażenie...
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
W nowym dziele twórcy „Peaky Blinders” bohaterowie, nawet ci szlachetni, noszą w sobie mrok. Jedni nauczyli się...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas