Azyl na stulecie Niepodległości

Są takie sytuacje, w których uczciwi ludzie nie mogą i nie powinni milczeć; a także momenty, w których ustami swoich przedstawicieli powinien wypowiedzieć się cały naród (względnie, żeby nie urazić uszu osób, którym słowo to kojarzy się z nacjonalizmem, społeczeństwo).

Publikacja: 09.11.2018 18:00

Azyl na stulecie Niepodległości

Foto: AFP PHOTO / BRITISH PAKISTANI CHRISTIAN ASSOCIATION

Taką sytuacją jest historia Asi Bibi, pakistańskiej chrześcijanki skazanej na karę śmierci, przez dziewięć lat przetrzymywanej w celi śmierci, a ostatnio ułaskawionej przez Sąd Najwyższy, a mimo to niewypuszczonej z więzienia.

O co chodzi w tej sprawie? Pisałem już o niej w „Plusie Minusie", ale krótko przypomnijmy. Otóż w 2009 r. kobieta napiła się ze studni, co jej muzułmańskie sąsiadki uznały za zanieczyszczenie rytualne wody i chciały zmusić ją do konwersji. Asia odpowiedziała wówczas, że tego nie zrobi. „Wyznaję moją religię i wierzę w Jezusa Chrystusa, który umarł na krzyżu, aby zbawić ludzkość. A cóż uczynił twój prorok Mahomet, aby zbawić ludzkość?" – powiedziała. I właśnie za te słowa, które są niekontrowersyjne nawet z punktu widzenia islamu (bo prorok nie jest zbawicielem), została skazana na powieszenie.

99zł za rok.
Bądź na bieżąco! Czytaj ile chcesz!

Kto zostanie nowym prezydentem? Kto zostanie nowym papieżem? Co się dzieje w USA? Nie przegap najważniejszych wydarzeń z kraju i ze świata!
Plus Minus
„Przyszłość”: Korporacyjny koniec świata
Plus Minus
„Pilo and the Holobook”: Pokojowa eksploracja kosmosu
Plus Minus
„Dlaczego umieramy”: Spacer po nowoczesnej biologii
Plus Minus
Gość "Plusa Minusa" poleca. Małgorzata Gralińska: Seriali nie oglądam
Plus Minus
„Tysiąc ciosów”: Tysiąc schematów frajdy
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku